Карта бойових дій в Україні 11 липня

Сегодня, 11 июля, в Украине начался 869-й день полномасштабной войны с Российской Федерацией. Российские войска наступают в Харьковской области и в Донбассе, а ВСУ пытаются остановить наступление.

Vgorode публикует карту боевых действий от Института изучения войны (ISW) по данным 11 июля.

Перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк наголосив, що потужна безпекова допомога Заходу буде вирішальною для здатності України протистояти та перехопити ініціативу на полі бою. Гаврилюк також поставив під сумнів думку про те, що російські війська зможуть нескінченно довго підтримувати послідовне поступове просування, яке підтримує теорію російського президента Володимира Путіна про перемогу у війні на виснаження в Україні.
Українські сили вже намагаються перехопити ініціативу на полі бою в обмежених і локалізованих контратаках на тактичному рівні.

Союзники по НАТО підтвердили свою відданість підтримці України та оголосили про нові пакети допомоги у сфері безпеки для українських військових зусиль на саміті НАТО у Вашингтоні.

Військовослужбовці російського мотострілецького полку, який раніше був причетний до розстрілу українських військовополонених наприкінці травня 2024 року, у червні стратили двох українських військовополонених у тому ж районі на заході Запорізької області.

Російські війська нещодавно просунулися у Вовчанську, поблизу Кремінної та поблизу Торецька.

Російські війська нещодавно перетнули річку Вовчу в центрі Вовчанська.

Українські офіційні особи повідомили, що російські війська намагаються продовжувати наступальні операції на харківському напрямку, незважаючи на значні втрати та відсутність прогресу. Начальник штабу Харківської групи військ України полковник Віктор Солімчук заявив, що російські війська все ще намагаються створити “буферну зону” для нанесення артилерійських ударів по місту Харків, але значні втрати росіян ускладнюють здатність Росії посилити наступальні операції в область.

Російські сили нещодавно незначно просунулися на північний захід від Кремінної і на південь від Нововодяне (на північний схід від Кремінної).

Російські сили здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Сіверська поблизу Білогорівки; на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Вимки і Спірного; і на південь від Сіверська в районі Роздолівки 10 липня, але не зробили жодного підтвердженого наступу.

Російські війська нещодавно просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 липня, показують, що російські війська просунулися на південь до північної околиці Південного (на південний схід від Торецька).

Український Генштаб повідомив, що російські сили атакували в напрямку Гуляйполя 9 і 10 липня. 9 липня російські сили завдали потужних ударів плануючими бомбами поблизу Чумацького (на південь від Гуляйполя), потенційно готуючись до наземних атак.

Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного 9 та 10 липня і не призвели до змін на лінії фронту на заході Запорізької області. 

9 і 10 липня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок і на островах дельти Дніпра.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...