Сьогодні, 12 серпня, в Україні розпочався 901-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.
Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 12 серпня.
Українська операція в Курській області та можливі подальші вторгнення України через кордон ставлять Кремль та російське військове командування перед вибором: чи розглядати тисячокілометровий міжнародний кордон із північним сходом України як законну лінію фронту, яку Росія має захищати, а не як бездіяльну зону театру військових дій, як вони це роблять із осені 2022 року. Відповідь Москви може вимагати від російського військового командування розглянути потреби в живій силі та техніці для захисту міжнародного кордону як частину плану кампанії на всьому театрі воєнних дій і, отже, може накласти довгострокові обмеження на оперативне планування, з якими Росія раніше не стикалася.
Високопоставлений український військовий чиновник заявив, що російські сили дещо знизили інтенсивність атак на сході України, але в іншому ситуація залишається значною мірою незмінною в ході української операції в Курській області, що узгоджується зі спостереженнями ISW щодо темпу російського наступу по всьому театру воєнних дій. Український чиновник повідомив AFP, що російські сили продовжують чинити тиск на українські сили на сході України, і що російське військове командування не відвело війська зі сходу України. Російські сили зберегли темп наступальних операцій, особливо по всій Донецькій області, з початку української операції в Курській області та зберігають аналогічний темп просування на Покровському напрямку. Російські сили також продовжують значні механізовані атаки на південний захід від Донецька.
Представник українського Північного оперативного командування Вадим Мисник заявив 11 серпня, що російські диверсійно-розвідувальні групи продовжують діяти у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей.
Російські війська продовжили наступальні операції на півночі Харківської області 11 серпня, але підтверджених змін лінії фронту не було. Бої тривали на північ від Харкова в районі Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська та Тихого 10 та 11 серпня. Харківська група військ України заявила 11 серпня, що підрозділи російського 153-го танкового полку (47-а танкова дивізія, 1-а гвардійська танкова армія [ГТА], Московський військовий округ [МВО]) та підрозділи російської 4-ї добровольчої штурмової бригади діють у районі Вовчанська.
Російські війська нещодавно підтвердили просування в районі Куп’янська на тлі наступальних операцій, що продовжуються, вздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна 10 і 11 серпня. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 серпня, вказують на те, що російські війська просунулися на захід від Новоселівського (південний схід від Куп’янська). Російські блогери стверджують, що російські війська просунулися на північ від Піщаного, на захід від Табаївки та на південь від Берестова (усі на південний схід від Куп’янська). Український генеральний штаб повідомив, що російські війська атакували на північний схід від Куп’янська в районі Сіньківки; на південний схід від Куп’янська в районі Берестове, Стельмахівки, Глушківки та Піщаного; на північний захід від Кремінної в районі Невського, Новосадового та Макіївки; на захід від Кремінної у районі Тернського; та на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу 10 та 11 серпня. Повідомляється, що підрозділи російської 144-ї мотострілецької дивізії (20-а загальновійськова армія [САА], Московський військовий округ [МВО]) діють у районі Невського.
Російські війська продовжували наступальні операції на Сіверському напрямку на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки; на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського; та на південний схід від Сіверська в районі Спірного, Івано-Дарівки та Виїмки 10 та 11 серпня.
Російські війська провели наступальні операції у районі Часового Яру 11 серпня, але підтверджених змін у лінії фронту не було. Російські війська продовжували наступальні операції у районі Часового Яру, зокрема у мікрорайонах Новий і Жовтневий; на схід від Часового Яру у районі Іванівського; на південний схід від Часового Яру в районі Кліщіївки; та на південь від Часового Яру в районі Білої Гори 10 та 11 серпня. Повідомляється, що підрозділи російської добровольчої бригади «Іспаньйола» (Російський добровольчий корпус) діють у Новому мікрорайоні.
Російські війська продовжили наступальні операції у районі Торецька 11 серпня, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Український генеральний штаб повідомив, що російські війська провели наступальні операції в районі Торецька, на північний схід від Торецька в районі Дружби, на схід від Торецька в районі Північного, на південний схід від Торецька в районі Залізного і на південь від Торецька в районі Ню-Йорка 10 і 11 серпня. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися на північному сході Дружби та південному заході Залізного, але ISW не виявив підтвердження цієї заяви.
За повідомленнями, 11 серпня російські війська просунулися у напрямку Покровська, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на північ і захід від Невельського (південний схід від Покровська) і на глибину до 850 метрів у центральній та західній Іванівці (на схід від Покровська). Російський блогер продовжував стверджувати, що російські війська захопили Бажане, Сергіївку (обидва на південний схід від Покровська) та Іванівку і увійшли на східну околицю Гродівки (обидва на схід від Покровська). Однак ISW не виявила підтвердження цим російським заявам. 10 і 11 серпня російські війська продовжували наступальні операції на схід від Покровська в районі Воздвиженки, Новоолександрівки, Калинового та Гродівки, а також на південний схід від Покровська в районі Новогродівки, Бажаного, Орлівки, Миколаївки та Карлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 110-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус [АК] т.з. Донецької Народної Республіки [ДНР]) діють у районі Невельського.
Російські сили провели приблизно ротний механізований наступ на захід від Донецька 11 серпня і нещодавно просунулися на південний схід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 серпня, вказують на те, що російські сили нещодавно просунулися на південний схід від Водяного (на південний захід від Донецька).
10 та 11 серпня на заході Запорізької області в районі Роботино, Новоданилівки (на північ від Роботино) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботино) тривали позиційні бої, проте підтверджених змін лінії фронту не було. Повідомляється, що підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія [САА], Південний військовий округ [ПВЗ]) продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
Повідомляється, що 11 серпня російська влада підпалила Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) в окупованому Енергодарі. Українська влада опублікувала фотографію пожежі та великого чорного димового шлейфу на ЗАЕС, а голова Нікопольського району Євген Євтушенко заявив, що російська влада підпалила велику кількість гумових покришок на одній із градирень ЗАЕС.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: