Сьогодні, 16 листопада, в Україні розпочався 997 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російська армія настає по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.
Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 14 листопада.
Українські сили 15 листопада незначно просунулися на південний схід від Коренево, зокрема в межах східної Новоіванівки. Тим часом російські війська атакували поблизу Дарино, а також у лісах біля Малої Локні, Мартинівки й Ольговки. Негода впливає на операції обох сторін.
У ніч з 14 на 15 листопада українські сили завдали удару по аеродрому Кримський у Краснодарському краї. Російські джерела повідомляють, що було перехоплено 46 українських безпілотників, але удар завдав шкоди житловим кварталам. Російський мілблогер назвав це найбільшим ударом по регіону від початку війни.
15 листопада російська диверсійно-розвідувальна група ймовірно здійснила короткочасне вторгнення до Чернігівської області, встановивши російський прапор на пошкодженому мосту через річку Судість поблизу Грем’яча. Російські мілблогери заявляли про захоплення кількох населених пунктів у прикордонній зоні, проте докази цього відсутні.
Українські посадовці спростували ці твердження, заявивши, що російські сили лише ненадовго увійшли в регіон, аби зняти пропагандистські кадри. Населені пункти в цій зоні покинуті, а вторгнення було частиною інформаційної операції.
14–15 листопада російські війська просунулися до Куп’янська, зокрема в районі вулиці Дзержинського та околиць міста, створюючи матеріально-технічну мережу для подальших наступальних операцій. Бої тривають біля цукрового заводу та промислової зони. Російські сили застосовують нову тактику атаки невеликими броньованими групами. Подальше просування може змусити українські війська відійти з Куп’янська та прилеглих виступів.
Наступальні дії тривають уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські війська намагаються просунутися поблизу Кармазинівки, Стельмахівки, Петропавлівки, Глушківки, Кругляківки, Надії та Торського. Українські сили продовжують тримати оборону в цих районах, попри тиск російських атак.
14–15 листопада російські війська вели наступальні дії на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південь від Часового Яру в районі Предтечиного, але не досягли успіху.
На сіверському напрямку діють підрозділи російської 2-ї артилерійської бригади, а на часівярському — загін спецназу «Охотник». Російська піхота використовує спеціальні плащі й ковдри для приховування теплових ознак від українських дронів. Незважаючи на спроби закріпитися на плацдармах біля каналу Сіверський Донець, російські війська не змогли просунутися далі.
15 листопада російські війська просунулися в Торецьку, зокрема на північному сході та півдні міста, продовжуючи наступальні дії. Бої також точилися на північ від Торецька в районі Диліївки, на заході поблизу Щербинівки та на південному заході біля Нелипівки.
Українські сили відбили механізований штурм у Нелипівці, знищивши сім легких транспортних засобів і ліквідувавши 12 російських військових. У Торецьку діють підрозділи російської 9-ї мотострілецької бригади.
15 листопада російські війська просунулися в Торецьку, зокрема на північному сході та півдні міста, продовжуючи наступальні дії. Бої також точилися на північ від Торецька в районі Диліївки, на заході поблизу Щербинівки та на південному заході біля Нелипівки.
Українські сили відбили механізований штурм у Нелипівці, знищивши сім легких транспортних засобів і ліквідувавши 12 російських військових. У Торецьку діють підрозділи російської 9-ї мотострілецької бригади.
14–15 листопада російські війська продовжували наступ на заході Запорізької області, зокрема на північ від Роботиного поблизу Новоданилівки. Російські мілблогери заявляли про зростання інтенсивності ударів по українських позиціях у рамках підготовки до ймовірного наступу, хоча ISW не має підтверджень передислокації сил чи ознак неминучого наступу в цьому регіоні. У Запорізькій області діють підрозділи 429-го мотострілецького полку 19-ї мотострілецької дивізії РФ.
Російське МЗС висловило невдоволення інтерв’ю гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, який заявив, що представники агентства залишатимуться на окупованій ЗАЕС до замороження війни. Росія наполягає, що відвідування станції можливе лише з її дозволу.
14–15 листопада на дніпровському напрямку в лівобережній Херсонській області тривали позиційні бої без змін на лінії фронту. У регіоні діють безпілотники 205-ї окремої мотострілецької бригади РФ, а підрозділи 61-ї окремої морської піхотної бригади діють на островах дельти Дніпра. За даними оглядача Костянтина Машовця, частини 61-ї бригади також перекинуто на Покровський напрямок.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: