Сьогодні, 17 березня, в Україні розпочався 753 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська намагаються прорвати українську оборону, щоб окупувати більше територій, ЗСУ контратакують.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 17 березня.
Повідомляється, що Служба безпеки України (СБУ) 16 березня провела серію успішних ударів безпілотниками по трьох російських нафтопереробних заводах у Самарській області. Джерела в українських спецслужбах повідомили українському виданню РБК-Україна, що СБУ завдала ударів по Новокуйбишевському, Куйбишевському та Сизранському заводу НПЗ «Роснефти» у Самарській області. РБК-Україна повідомило, що три НПЗ переробляють близько 25 мільйонів тонн нафти на рік, або 10 відсотків річного обсягу переробки нафти у Росії. На геолокованих кадрах, опублікованих 16 березня, видно пожежу на Сизранському нафтопереробному заводі після ударів безпілотників. Губернатор Самарської області Дмитро Азаров заявив, що пожежа також сталася на нафтопереробному заводі у Новокуйбишевському НПЗ. Російське видання «Комерсант» повідомило 13 березня, що російська влада нещодавно посилила захист від дронів на Новокуйбишевському, Куйбишевському та Сизранському нафтопереробних заводах після попередніх ударів українських дронів по російській нафтовій інфраструктурі, а 14 березня повідомило, що російські нафтогазові та російські закупівель систем проти дронів в Нижегородській області. “Комерсант” також повідомив, що “Роснефть” не відновила роботу Туапсинського нафтопереробного заводу після удару українського безпілотника по об’єкту 25 січня, що вказує на те, що удар 25 січня, ймовірно, значно пошкодив об’єкт.
16 березня український Генштаб повідомив, що українські сили відобразили дві російські диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися перетнути російсько-український кордон у Сумській області в районі Старої Гути та Брусків.
16 березня позиційні бої тривали на рубежі Куп’янськ, Сватове, Кремінна, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не відбулося. Українські та російські джерела повідомили, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Сіньківки, на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки, на захід від Кремінної під Тернами та на південь від Кремінної під Білогорівкою.
16 березня позиційні бої під Бахмутом продовжувалися, але підтверджених змін лінії фронту не відбулося. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки; на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута в районі Іванівського та на схід від Часового Яру; та на південний захід від Бахмута в районі Кліщеївки та Андріївки. Повідомляється, що в районі Івановського діють підрозділи 58-го російського батальйону спецназу (1-й армійський корпус [АК] т.зв. Донецької Народної Республіки [ДНР]), а в цьому напрямі, як повідомляється, діють елементи російської добровільної розвідувально-штурмової бригади “Схід” (Російський добровольчий корпус).
Російські війська, ймовірно, захопили Тоненьке (на захід від Авдіївки) та Невельське (на південний захід від Авдіївки) не пізніше 16 березня. Кадри з геоприв’язкою, опубліковані 15 березня, показують, що російська бронетанкова колона нещодавно просунулася на захід від Тоненького, а додаткові кадри з геолокацією, опубліковані 16 березня, показують, що підрозділи російської 110-ї мотострілецької бригади (1-й АК т.р. ДНР) просуваються та піднімають прапор у Невельському. 12 березня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Невельське. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися в Бердичах (на північний захід від Авдіївки) та між Бердичами та Орлівкою (на захід від Авдіївки). Відомий російський блогер стверджував, що російська бронетанкова група просунулась на захід від Тоненького і досягла околиць Семенівки (на захід від Авдіївки), але далі не просунулася. Блогер заявив, що російські війська ведуть бої на північному фланзі Бердичів біля Степового (обидва на північний захід від Авдіївки), оскільки українські сили все ще контролюють тактичні висоти і проводять контратаки в цьому районі, але українським силам важче контратакувати біля Орлівки та Тоненького. на захід від Авдіївки).
16 березня позиційні бої тривали на захід і на південний захід від Донецька, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не відбулося. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Володимирівки (на південний схід від Вугледару на трасі Т0509 Вугледар-Волноваха-Маріуполь). Повідомляється, що під Новомихайлівкою діють підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-ї АС Східного військового округу [ВВО]).
Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Великої Новосілки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, в районі кордону Донецької-Запорізької областей 16 березня. На геолокованих кадрах, опублікованих 16 березня, видно, що російські війська нещодавно просунулися на бурілий на захід від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Російський блогер заявив, що російські війська просунулися на один кілометр завглибшки на північ від Шевченка (на південний схід від Великої Новосілки), хоча ISW не виявила візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського. Повідомляється, що підрозділи російської 5-ї танкової бригади та 37-ї мотострілецької бригади (обидві входять до складу 36-ї загальновійськової армії, нещодавно атакували на захід від Старомайорського і на північ від Новодонецького відповідно, а також підрозділи 60-ї мотострілецької бригади та Повідомляється, що ці підтримувала 127-а мотострілецька дивізія (обидві входять до складу 5-ї САА).
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: