Відоме західне видання Politico присвятило статтю Києву, який став безпечним місцем в Україні завдяки великій кількості західних систем ППО.
У Politico наводять слова мешканки Києва Інни Козич, яка розповідає, що минулої осені вони з сім’єю боялися ночувати у власній спальні та проводили час у коридорах, намагаючись сховатися від обстрілів. При цьому зараз вона почувається у столиці у більшій безпеці, ніж деінде в Україні, і через це боїться залишати межі міста.
За її словами, жінка боялася брати із собою дітей улітку для виїзду до провінції, бо інші регіони України не мають такої потужної системи ППО, як Київ.
У Politico розповідають, що на початку війни небо над Києвом захищали системи ППО С-300 та Бук М1, випущені за радянських часів, але запасні ракети до них переважно виробляються Росією, що для України не могло не стати проблемою.
Тепер оборона неба над головним містом України посилена системами ближнього радіусу дії «Гепард» з Німеччини та системами ППО ближньої дії «Авенджер» зі США, які збивають дрони та крилаті ракети.
Як ППО середньої дальності Україна використовує MIM-23 Hawks із США виробництва Raytheon; NASAMS, вироблений Raytheon і норвезькою Kongsberg; та німецький IRIS-T SLM.
Далеку оборону забезпечують американські системи Patriot PAC-3 і Eurosam SAMP/T, які постачають Франція та Італія.
Українські війська ППО показали, що вони здатні інтегрувати сучасні системи із радянськими, розповідає POLITICO голова військової адміністрації Києва Сергій Попко.
Перевірку посиленого заходом ППО столиці Росія вирішила випробувати у травні, коли безуспішно атакувала Київ протягом понад 20 днів у травні.
Хоча люди у Києві справді почуваються у більшій безпеці, наголошують у західному виданні, жителі східних та південних регіонів України, як і раніше, страждають від щоденних обстрілів. Росіяни завдають ударів по Одесі та її стратегічному порту, а також по Херсонській, Донецькій та Запорізькій областях.
Нагадаємо, вчора Vgorode писав, що другу добу поспіль Київ атакують дронами.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: