Консульства за кордоном призупинили надання послуг чоловікам призовного віку

Із завтрашнього дня, 23 квітня, за кордоном призупинили надавати послуги чоловікам призовного віку. У Міністерстві закордонних справ зробили заяву щодо цього.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Однак в умовах повномасштабної російської агресії пріоритетом є захист Батьківщини від ворога.

Міністр додав, що нині за кордоном перебуває багато чоловіків призовного віку, однак питання безпеки держави їх не обходять.

– Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна, – наголосив Кулеба.

Кулеба заявив, що обов’язок кожного громадянина – оновлювати свої документи у ТЦК. Він існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Він додав, що багато чоловіків за кордоном вважають, що зможуть “пересидіти” війну, але водночас намагаються отримати послуги від держави.

– Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов’язків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно, – заявив міністр.

Невдовзі МЗС надасть уточнені роз’яснення щодо порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” та після набрання ним чинності.

Починаючи з 24 квітня можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну.

Заборона діятиме до отримання роз’яснень положень закону щодо посилення мобілізації.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...