На вулиці Ярославів Вал законсервували вхід до старої будівлі 1860 року будівлі

Одна з найстаріших житлових будівель Києва знаходиться під загрозою зникнення, тому активісти перейнялися її збереженням.

Про закриття всіх входів до будинку повідомив заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов. Закриттям усіх проходів у будинок він займався разом із представниками ініціативи “Спадщина”.

Йдеться про пам’ятник архітектури місцевого значення – Будинок із хлібною лавкою, 1860 р. на вул. Ярославів Вал, 27. Як пише Дмитро, будівля тривалий час вже перебуває у покинутому стані.

А коли влітку 2023 року почалися “протиаварійні роботи”, це лише погіршило безпеку будівлі. Садиба втратила частину внутрішніх перекриттів і здобула величезну пробоїну з внутрішньої сторони.

Через те, що вікна у старій будівлі були відчинені навстіж, як і двері, знадобилася консервація будівлі силами ентузіастів.

Нагадаємо, 3 серпня минулого року на Подолі, на вулиці Волоській, 5Б спалахнула історична будівля – покинутий будинок Дегтярьова, збудований у 1833-35 роках. Активіст Олег Симороз тоді заявив, що будинок “спалила будівельна мафія”.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...