Нацбанк розповів як підробляли банкноти гривні у 2023 році

Жертвам намагалися вручити фальсифіковані банкноти, випущені до 2015 року: Нацбанк розповів як підробляли банкноти гривні у 2023 році.

Як повідомляє НБУ, протягом 2023 року серед кожного мільйона справжніх купюр знаходили приблизно 2,1 фальшивки. Переважно жертвам намагалися вручити фальсифіковані банкноти, випущені до 2015 року, зокрема номіналом у 200 гривень.

Зі слів представників банку випливає, що серед конфіскованих фальшивок:

  • 61% складали саме ці купюри;
  • 41% від їхньої загальної суми.

Крім того, серед підробок були й купюри номіналом у 500 гривень, які займали:

  • 24% у загальній кількості конфіскованих фальшивок;
  • 41% у їх загальній вартості.

Представники регулятора зазначили, що інші фальшиві банкноти гривні, які були вилучені з обігу, становили всього 7%. Мотивацією шахраїв для вибору банкнот старого зразка є їх менш надійний захист.

Банк повідомив, що особливо великі номінали – 100, 200, 500 та 1 000 гривень, введені в обіг між 2015 і 2020 роками, були оснащені сучасними оптично-змінними елементами захисту, які спрощують перевірку громадянами, але суттєво ускладнюють підробку зловмисниками.

Для розпізнання фальшивої купюри можна, зокрема, до неї доторкнутися та перевірити банкнотний папір і рельєфність окремого зображення з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку. Також можна перевірити водяні знаки, розмістивши купюру проти світла.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...