Найбільші банки України готують обмеження на перекази

Українські банки готуються до підписання меморандуму, спрямованого на підвищення прозорості ринку банківських платіжних послуг. Одним із запланованих кроків стане зниження лімітів для переказів з картки на картку.

Текст документа з’явився у розпорядженні видання РБК-Україна. За їх інформацією, остаточний варіант меморандуму ще не затверджений, але основні положення планують зробити такими:

Встановити чіткі правила перевірки клієнтів, включно з фізичними особами та фізичними особами-підприємцями. Ці заходи враховуватимуть ризик-профіль клієнта та запланований обіг коштів на рахунках.

Запровадити обмеження на вихідні перекази з карток клієнтів, якщо їхні джерела доходів не підтверджені документально. Винятками стануть зарплатні клієнти та волонтери.

Ліміти для клієнтів без підтверджених доходів планують зробити такими:

Для клієнтів з високим рівнем ризику – до 50 тисяч гривень на місяць.
Для клієнтів із середнім та низьким ризиком:

  • з 1 січня 2025 року – до 150 тисяч гривень на місяць.
  • з 1 червня 2025 року – до 100 тисяч гривень на місяць.

Також буде обмежена кількість поточних рахунків в одній валюті до трьох для клієнтів без документального підтвердження доходів. Це не стосується депозитних, кредитних рахунків та рахунків, відкритих для участі в державних програмах (наприклад, єВідновлення, “Національний кешбек”).

Ризик-орієнтований підхід

Банки зобов’язані застосовувати диференційовані заходи для оцінки ризиків клієнтів:

  • Для клієнтів з високим ризиком – посилені перевірки.
  • Для клієнтів з низьким ризиком – спрощені процедури, зокрема без обов’язкового документального підтвердження доходів.

Вимоги до клієнтів, які перевищують ліміти

Клієнти, які планують перекази понад встановлені ліміти, повинні надавати документи, що підтверджують їхні доходи. Банки, у свою чергу, коригуватимуть або скасовуватимуть ліміти залежно від фінансової спроможності клієнта та суми надходжень на рахунок.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...