НБУ випустив набір пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів”

У четвер, 21 грудня, Голова Національного банку України Андрій Пишний разом із заступником Голови Представництва США в Україні Робертом Нідемом презентували набір пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів”.

Як повідомляє пресслужба НБУ, набір присвятили всесвітньовідомій колядці “Щедрик” в обробці композитора Миколи Леонтовича. Він продовжує серію “Українська спадщина”.

Набір складається з трьох монет, вони мають вигляд дзвоника. Номінал – 10 гривень (виготовлені ​​зі срібла 999 проби).

– На аверсі центральної монети набору зображено вертеп з різдвяною зіркою – культурний феномен, що зберігає глибокі історичні українські традиції. На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісні “Щедрик”, — розповіли в НБУ.

На зворотній стороні центральної монети зображено стилізовану композицію першого виконання “Щедрика” хором під керівництвом диригента Олександра Кошиця у 1922 році в Карнегі-Холі, над хором – силует ластівки, яка є головною героїнею пісні. 

На двох інших монетах зображено стилізовані кольорові прапори України та США, композицію історичних культових споруд Києва та Нью-Йорка, а також золоте мереживне тло з дзвонами, що символізує наповнення простору чарівними звуками мелодії колядок.

Продаж набору пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів” здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ та банками-дистриб’юторами (АТ АБ УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) у 2024 році.

Тираж набору – до 5 000 штук.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...