В Україні в кінці березня потрібно буде перевести стрілки годинника на годину вперед, щоб перейти із зимового на літній час.
Перевести час на годину вперед потрібно в останню неділю березня – у ніч із 30 на 31 березня о 03:00. І хоч цифрові пристрої та смартфони зроблять автоматично, не варто забувати про механічний годинник, де час потрібно буде перевести вручну.
Зазначимо, що ще з 1996 року Єврокомісія виступає за відміну переходу на зимовий та літній час. Останнім роком переведення стрілок мав стати 2021 рік. Проте процес скасування затягнувся через деякі проблеми з різними часовими поясами в країнах ЄС. Тож до 2026 року ми ще мінятимемо час навесні на літній, а восени – на зимовий.
Для чого це роблять?
Якщо дивитися на історію цієї дії глобально, то вперше про ідею переводити годинник заговорив американський політик та вчень Бенджамін Франклін у 18 столітті.
Спочатку в основі переходу на літній та зимовий час лежала екологічна ідея раціонально використовувати електроенергію та світловий день. Передбачалося, що це допомагало зменшити обсяги палива, яке використовувалося для вироблення електрики.
Однак у наші дні все більше людей вважають, що це лише пережиток минулого і з погляду економіки вже не настільки ефективно. Також зміна часу має поганий вплив на організм, тому що людині доводиться перебудовуватися на новий ритм, що загрожує збоєм біоритмів.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: