Помер політик та дисидент Степан Хмара

На 87-му році життя помер депутат чотирьох скликань, Герой України, багаторічний політв’язень радянських концтаборів та співавтор Конституції України Степан Хмара.

Про смерть дисидента повідомила його дружина Роксолана Хмара.

– Не хочу у це повірити. Не хочу це писати. Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все, – написала вона.

За її словами, всі робили все, що могли, аби Степан Хмара дожив до того моменту, коли проголосять Перемогу України. 

Зазначимо, що Степан Хмара багато хворів останні роки. У жовтні йому виповнилося 86 років.

Редакція Vgorode висловлює співчуття рідним та близьким Героя України.

Нагадаємо, у 1972 році Хмара почав брати участь у випуску підпільного журналу “Український вісник” та займався поширенням самвидаву, а вже в 1975 році його вперше спробували арештувати за це. Тоді справу закрили через відсутність доказів, але у 1980-му все ж засудили на 7 років позбавлення волі та 5 років заслання за статтею “антирадянська агітація та пропаганда”. Вийшовши на волю у 1987, він активно долучився до відтворення української Гельсінкської групи, був учасником руху легалізації Української греко-католицької церкви та національного руху.

У 1990 році Степан Хмара став депутатом Верховної Ради України і разом із Левом Лук’яненком та Михайлом Горинем вони створили Українську республіканську партію.

Восени 1990 року він голодував разом із студентами на Майдані в Києві, долучившиь до Революції на граніті. Після цього він ще тричі обирався нардепом, а у 2005 вийшов з партії “Батьківщина” через конфлікт щодо політики партії у парламенті.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...