Росіяни публікують у соціальних мережах документ про мобілізацію студентів Київського університету ім. Шевченка

У проросійських Telegram-каналах почали розповсюджувати дезінформацію, щодо мобілізації на військову службу 1000 студентів Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Як повідомляють у Центрі протидії дезінформації, пропагандистські соціальні мережі опублікували фотографію начебто наказу ректора КНУ Володимира Бугрова про звільнення від навчання 1000 студентів “у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації”. В наказі зазначено, що студенти мають прибути на військову службу з 21 березня.

У дописі пропагандистів також зазначається, що приводом для звільнення від навчання є звернення представників СБУ і Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Шевченківського району. У Центрі протидії дезінформації наголошують, що цей допис є черговим фейком росіян, метою якого є зірвати мобілізацію в Україні та посіяти паніку серед населення. Для створення підробленого документа росіяни використали фотошоп.

– По-перше, оформлення документа не відповідає вимогам законодавства для оформлення організаційно-розпорядчих документів. По-друге, нумерація наказу не відповідає нумерації, що використовується для реєстрації наказів КНУ, які розміщені у публічному доступі, — зазначають аналітики Центру.

У відомстві також звертають увагу, що так званий наказ ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка містить орфографічні помилки, що також вказує на його фальсифікацію. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...