Служба безпеки України викрила двох осіб, які збирали дані про дислокацію Сил оборони та наслідки повітряних атак Росії у Києві та Черкасах.
Як повідомляють у пресслужбі СБУ, один з фігурантів цікавився координатами базування системи ППО, зокрема, зенітно-ракетних комплексів “Patriot”.Також зловмисники виїжджали на місця прильотів та фотографували наслідки.
Після ракетної атаки по Черкасах 21 вересня цього року, фігурантка справи зробила приховані фото пошкодженої будівлі у центрі міста та надіслала їх своєму спільнику, громадянину РФ, який нині проживає в Києві.
Отримавши звіт, киянин намагався виїхати до країни агресора. Чоловік планував поїздку через територію ЄС як особа непризовного віку. Співробітники СБУ затримали його одразу після того, як той придбав квиток до однієї з європейських країн.
Слідство встановили, що фігурантами справи виявились: доктор філософії, колишній викладач одного із Чернігівських закладів вищої освіти. У 2015 році він виїздив до тимчасово окупованого Криму, де отримав російський паспорт. Невдовзі він повернувся до Києва, а вже після початку повномасштабного вторгнення РФ розпочав приховано відстежувати місця базування Сил оборони в столиці. Згодом до підривної діяльності він залучив свою знайому з Черкас. Співробітники СБУ задокументували її злочинні дії та затримали за місцем проживання.
За місцем проживання фігурантів було виявлено:
- заборонену символіку країни-агресора;
- сувенірну продукцію з фотографіями путіна;
- паспорт громадянина рф;
- мобільні телефони із доказами незаконної діяльності.
Затриманим обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Нагадаємо, у Київській обласній прокуратурі суд визнав винним киянина у співпраці з Росією. Чоловік збирав дані про військові об’єкти столиці та ЗСУ. Звинуваченому загрожує до 8 років позбавлення волі. Жителька Чернігівщині також отримала 8 років позбавлення волі, вона продовжила співпрацю з російськими загарбниками після звільнення області від окупації.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: