Суд продовжив тримання під вартою Коломойського ще на два місяці

Шевченківський районний суд розглянув клопотання сторони обвинувачення про продовження строку тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського.

Ще 2 вересня суд призначив Коломойському запобіжний захід – два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Згодом заставу збільшили до 3,8 мільярдів гривень, оскільки слідчі заявили про викриття нових даних у справі, – пише “Громадське”.

Термін утримання Коломойського в СІЗО спливає 2 листопада, прокурор просив продовжити його ще на два місяці – до 2 грудня включно.

Прокурор зазначав, що на волі Коломойський може планувати втечу за кордон та переховуватися від слідства. Зокрема Кіпр, громадянином якого є Коломойський, залишає за собою право не видавати своїх громадян за запитом слідства. До того ж прокурор підозрює, що тоді Коломойський може позбутися громадянства України.

Сторона обвинувачення також казала про ризик знищення доказів та впливу на свідків – співробітників “ПриватБанку”, які працювали за дорученням Коломойського.

Прокурор зазначив, що слідство не встигли завершити за два місяці перебування Коломойського в СІЗО через складність справи. Слідство ще має допитати свідків, дослідити рух коштів із рахунків “ПриватБанку” на рахунок Коломойського, отримати документи від органів США, Франції, Великої Британії, Швейцарії, Кіпру та Ізраїлю тощо.

Адвокати Коломойського відповіли, що складність справи компенсується кількістю правоохоронців, які її ведуть: це 37 детективів та 14 прокурорів.

Уже втретє в судових засіданнях виступали люди, які зголосилися взяти Коломойського на особисті поруки. Зокрема, 27 жовтня виступали: військовий Сергій Якименко, керівник 1+1 media Ярослав Пахольчук, головний рабин Дніпра Шмуель Камінецький, народний депутат від “Слуги Народу” Артем Ковальов, народний депутат Сергій Демченко (“Слуга Народу”), експосадовець “Нафтогазу” Ігор Діденко тощо.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...