В ЦВК пояснили, чи буде Зеленський легітимним президентом після 20 травня

ЦВК пояснила, чому в Україні під час воєнного стану неможливі будь-які вибори.

 – Жодних проблем із легітимністю Зеленського після 20 травня немає, – ЦВК.

На думку комісії, він має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану. 

Зокрема, ЦВК посилається на статті 106 і 108 Конституції України. І наголошує, що тему “20 травня” може використовувати ворог для розпалювання ворожнечі та підриву довіри до влади всередині країни.

– Логіка воєнного стану передбачає також і те, що й Верховний головнокомандувач за таких обставин є персоною недоторканою, – йдеться у статті.

З колізіями щодо продовження терміну повноважень стикалися й інші президенти, зокрема, Кучма та Ющенко. І хоча вони затрималися в кріслі президента трохи більше п’яти років, проте це не викликало жодних питань до їхньої легітимності і не спричинило політичних криз.

Також журналісти Главком опитали кількох юристів. Усі вони трактують норми Конституції як забезпечення безперервності влади, щоб “країна не опинилась у ситуації вакууму влади”. 

А нардеп Андрій Осадчук вважає, що чим активніше ми будемо ставити під сумнів легітимність тієї чи іншої гілки влади, чи органу в Україні, тим більше будемо “лити воду на млин московської пропаганди”.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...