В Україні студентів навчатимуть новій професії – “Оператор цивільного дрона”

В цьому році у семи профтехах України з’явиться нова професія, студентів навчатимуть на спеціальності, яка має назву “Оператор цивільного дрона”.

Як повідомив віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров, у семи профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях можна буде вивчитись на оператора цивільних дронів.

– Завдяки підтримці Євросоюзу закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів, які тепер зможуть навчати учнів цієї програми. У планах – ще більше розширити мережу профтехів і затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати учнів цієї професії, – зазначив міністр.

За його словами, для України надважливо вміти керувати цивільним дроном.

– Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни, – зазначив Федоров.

Реформа профтехосвіти триває, нещодавно понад 200 закладів подали заявки, щоб оновити свої майстерні та створити якісні умови для підготовки спеціалістів.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...