В Україні змінили правила виїзду студентів за кордон

Молоді люди з України, які є студентами, тепер матимуть змогу виїжджати за кордон нарівні з дівчатами за програмою академічної мобільності.

Про академічну мобільність, тобто можливості для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, розповів у своєму блозі міністр освіти України Оксен Лісовий.

Через введений у лютому 2022 року військовий стан виїжджати за кордон на стажування могли останні два роки тільки дівчата. Студенти-чоловіки неодноразово зверталися із цим питанням до президента Володимира Зеленського, визнає міністр освіти.

Сьогодні, 2 квітня, уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям-студентам брати участь у програмах академічної мобільної, але терміном лише на один семестр. Є й інші обмеження – вік студентів має бути від 18 до 22 років, вони мають навчатись на бакалавріаті на денній формі або на магістратурі медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування.

Щоб перетнути кордон, знадобиться е-квиток студента, направлення від навчального закладу, засвідчена копія договору з іноземним університетом про прийняття до програми академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Також студенти повинні мати високі бали та виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми.

Жодних спеціальних дозволів для виїзду Міносвіти не видаватиме.

Нагадаємо, Vgorode писав, що буде, якщо зловлять чоловіка, який “упливає” з України.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...