Кабінет міністрів України пропонує збільшити ставки акцизу на тютюнові вироби вже влітку, з липня 2024 року.
Як повідомляє Міністерство фінансів України, такі зміни необхідні для гармонізації українського законодавства до вимог Європейського Союзу.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
У документі пропонується з 01 липня цього року по 31 грудня 2027 щороку підвищувати ставки акцизного податку на тютюнові вироби для приведення їх до зазначеного мінімального рівня. Окрім цього пропонується визначити грошову одиницю виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у євро.
Крім того, у документі йдеться і про послаблення на період воєнного стану обмеження щодо накопичення обсягів тютюнових виробів на складах перед підвищенням ставок акцизного податку. Відбуватиметься це за рахунок збільшення середньомісячного обсягу реалізації на митній території України тютюнових виробів з 115 до 120 відсотків.
В міністерстві вважають, що ухвалення цього законопроєкту забезпечить додаткові надходження до держбюджету:
- у 2025 році на 612 млн гривень;
- у 2026 році на 5 001 млн гривень;
- у 2027 році на 9 379 млн гривень;
- у 2028 році на 13 852 млн гривень.
Основні положення директиви №2014/40/ЄС, які впроваджує цей Закон:
- Заборона ароматизованих сигарет і тютюну для самокруток (з 11 липня 2023 року).
- Помітніші попередження про шкоду куріння на пачках сигарет – їх розмір збільшиться до 65% від площі пачки (з 2024 року).
- Вимога надавати в Держпродспоживслужбу інформацію про інгредієнти, що містяться в тютюнових виробах (з 1 червня 2022 року).
- Запровадження медичних попереджень споживачів на електронних сигаретах та рідинах, вимоги до упакування електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, медичних попереджень споживачів та вимоги до упакування трав’яних виробів для куріння, а також медичних попереджень споживачів бездимних тютюнових виробів (з 1 червня 2022 року).
- Повна заборона реклами та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів, електронних сигарет, а також тютюнових виробів (з 11 липня 2023 року).
Раніше, ми писали про те, що в Україні змінили порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та у воєнний час, розширивши перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: