У Каховське водосховище повертається вода: що каже експерт

У Каховське водосховище знову почала прибувати вода і це підтверджують останні супутникові знімки.

Так, знімки показують, що значна частина раніше осушеної території колишнього водосховища на сьогодні вкрита водою. Це пов’язано з весняним таненням снігів, яке принесло додаткову вологу у пониззя Дніпра.

– Тут ми чітко спостерігаємо підняття рівня води, що відповідає ситуації весняного водопілля на річковій заплаві, — розповів для TEXTY.ORG.I експерт Української природоохоронної групи, молодший науковий співробітник Інституту зоології імені Шмальгаузена НАН України Григорій Коломицев.

За словами експерта, за відсутності штучного регулювання рівня води, сьогодні ми можемо спостерігати на території колишнього Каховського водосховища ті самі процеси, що відбуваються на природних, незарегульованих людиною заплавах річок. Коломицев нагадав, що весняні водопілля відбувалися на цих землях ще до побудови ГЕС тисячі років.

Зазначимо, що через весняні водопілля вже набагато краще виглядає і Дніпро у Запоріжжі. Рівень води після греблі ДніпроГЕС піднявся і пороги вже не так сильно видно.

Нагадаємо, російські військові підірвали Каховську ГЕС. Був підрив машинного залу зсередини станції. Станція зруйнована повністю та відновленню не підлягає. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...