У Києві між станціями метро Деміївська та Либідська побудують нову ділянку тунелю

На заміну аварійній ділянці метро будують нову ділянку між станціями Деміївська та Либідська.

Як повідомляє CEO холдингу MS Capital, до якого входить компанія Autostrada, яка проводить ці роботи, Максим Шкіль, для виконання робіт компанія залучила понад 500 експертів у сфері підземного будівництва та використала 30 одиниць спеціалізованої техніки.

Наразі три групи проєктувальників працюють над проєктом відновлення тунелю. Усі ці спеціалісти мають багаторічний досвід у спорудженні метро.

Він зазначив, що рух поїздів між цими станціями був зупинений через підтоплення та утворення тріщин на стінах тунелю. Порушилася геометрія споруди, тому з’явився ризик обвалу.

– Після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати на цьому місці новий — монолітний, відкритим способом прямокутного перерізу, — пише Шкіль.
 
Фахівцям вдалося забезпечити стабільність наявної конструкції, використовуючи спеціальні металеві риштування всередині, які здатні витримати навантаження до 15 тонн на квадратний метр, тим самим уникнувши подальших просадок тунелю.

Наразі тривають відновлювальні роботи як всередині, так і поза тунелем. Після того, як будуть перенесені всі інженерні мережі, розпочнеться розробка котловану для демонтажу пошкоджених конструкцій тунелю.

Нагадаємо, демонтовані таблички із назвами станцій метро Києва цікаві для колекціонерів. Їх виставляють у мережу на продаж. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...