У Києві всі проєкти повинні відповідати потребам маломобільних груп населення

Комітет, що відповідає за забезпечення доступності до соціальних та транспортних об’єктів у Київській області, представив звіт щодо ситуації в регіоні. Зокрема, йшлося про План заходів з безбар’єрності у 2023 році та реалізацію флагманського проєкту “Мережа інклюзивної професійної освіти”.

Як повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації, створення безбар’єрних умов вважається одним із пріоритетних завдань у відновленні об’єктів на території Київської області. Усі проєкти, що стосуються нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту, повинні повністю враховувати потреби маломобільних груп населення.

Протягом 2023 року у столичному регіоні було впроваджено 29 заходів з безбар’єрності, відповідно Плану заходів реалізації Національної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Київській області на 2023-2024 роки. Зокрема:

  • провели моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності окремих об’єктів
  • забезпечили доступність частини приміщень молодіжних центрів. Наразі на Київщині функціонує понад 20 таких молодіжних центрів та хабів
  • впровадили неголосовий виклик бригади екстреної медичної допомоги для людей з порушеннями слуху та мовлення
  • створили 4 нових інклюзивно-ресурсних центри в громадах
  • збільшили кількість інклюзивних класів на Київщині
  • створили 2 центри ветеранського розвитку
  • забезпечили допоміжними засобами навчання дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до запитів громад.

Нагадаємо, через повномасштабну війну в Україні стає більше людей, які втратили кінцівки. Українців із тяжкими ушкодженнями чи з протезами часто можна зустріти на вулиці. Хтось, бачачи їх, опускає очі, хтось хоче всіляко допомогти. У МОЗ дали поради, як спілкуватися з людьми без кінцівок чи протезами. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...