У Києво-Печерській лаврі СБУ провели обшуки: монаха підозрюють у колабораціонізмі

Сьогодні Служба безпеки України здійснює обшуки в Києво-Печерській лаврі. Представники Служби безпеки прийшли до священнослужителя, що керував акціями протесту під час повернення майна Лаври державі.

Як повідомляє адвокат чоловічого монастиря Києво-Печерської лаври Микита Чекман, служба безпеки проводить обшуки в одного з ченців Києво-Печерської лаври. Це здійснюється на підставі судового рішення в рамках нового кримінального провадження.

Фактично завершивши обшук, особу запросили на процесуальні дії разом з адвокатом у приміщення СБУ. За відомостями адвоката, цей монах активно виступав і закликав людей приєднатися до молитов та відвідувати Лавру. Цей монах вже більше 20 років присвятив служінню у Києво-Печерській лаврі, про це розповів адвокат Києво-Печерської лаври Суспільному. 

Пізніше в Офісі генерального прокурора повідомили, що послушнику Києво-Печерської лаври пред’явлено підозру за звинуваченням у виправданні та визнанні правомірною збройної агресії РФ проти України, вихваляння її учасників.

Слідством було встановлено, що підозрюваний під час листування у соціальних мережах виправдовував дії РФ. Відповідні висновки підтвердила судово-лінгвістична експертиза.

– Він вихваляв вище військово-політичне керівництво РФ і дискредитував українських воїнів, зокрема захисників “Азовсталі”. У текстових повідомленнях підозрюваний запевняв знайомих, що РФ все одно переможе і бажав, щоб в інших містах України було так само як в зруйнованому державою-агресором Маріуполі, — пишуть в Офісі генерального прокурора. 

Правоохоронці зауважили, що під час обшуку за місцем проживання послушника було виявлено мобільний телефон з доказами протиправної діяльності.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...