У Київській області з’явилося 4 нових міста

Відразу 4 селища міського типу в Київській області з 29 січня 2024 року стали містами.

Причина змін – закон №3285-IX, за яким в Україні зникають селища міського типу – у рамках десовєтизації. Саме 29 січня цей закон набув чинності.

Тепер місто – це населений пункт із багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб. У законі є й визначення селища – це населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тис. осіб. А селом визнаються населені пункти із садибною забудовою та населенням менше 5 тис. осіб.

Через новий закон містами стали Білогородка, Бородянка, Гостомель та Коцюбинське. У Бородянській громаді проживає 26 000 осіб, у Гостомельській – 30 500, у Білогородській – 27 000, а у Коцюбинській – 18 000.

Як повідомив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, отримання 4 селищами статусу міста дасть їм можливість знайти міста-побратими у США та країнах Європейського Союзу.

Нагадаємо також, за новим законом запроваджується нове поняття поселення – компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення та не віднесене до категорії населеного пункту. На основі таких поселень утворюватимуться нові населені пункти.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...