Підходить до кінця термін, коли військовозобов’язані українці мають оновити свої військово-облікові дані. З 17 липня тих, хто це не зробив, можуть штрафувати. Як це буде відбуватися – розказали в Міноборони.
Так, за словами директора Департаменту кадрової політики МОУ Марка Андрусяка, до 16 липня військовозобов’язані чоловіки та жінки (деякі категорії) мають оновити свої дані, а саме – три пункти:
- місце проживання
- номер телефону
- електронну адресу (за наявності)
Громадяни, які не оновили свої дані, можуть бути притягнені до відповідальності. За це адміністративне правопорушення передбачений штраф у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень.
Оновити дані можна в ЦНАПі, в ТЦК та СП або в застосунку “Резерв+”.
Міністерство оборони вважає, що часу виділено на це достатньо, тому не ініціює продовження терміну для оновлення даних.
З 17 липня автоматично буде приходити штраф за неоновлення даних?
Процедура автоматичного накладання штрафу за це не передбачена. Відповідно до КУ “Про адміністративні правопорушення”, цей процес може тривати від 3 місяців від моменти виявлення правопорушення до 1 року з моменту його вчинення.
Якщо людина не оновила дані з поважної причини, буде штраф?
Наразі оновлення даних є обов’язковим і законодавством не передбачене продовження терміну на оновлення через якісь причини, в тому числі через лікування.
– З 17 липня на тих громадян, які не оновили свої дані, будуть відкриті адміністративні правопорушення, – сказав директор Департаменту кадрової політики МОУ Марк Андрусяк.
Водночас, громадяни зможуть оскаржити такі рішення в суді, надавши докази, що не змогли оновити дані своєчасно.
Яким чином будуть накладати штрафи за неоновлені дані?
Повноваження про накладання штрафів мають виключно ТЦК та СП.
Тобто, факт виявлення правопорушення може виявити працівник ТЦК. Перевірити він зможе це через реєстр “Оберіг”. Він документує факт правопорушення і передає документи керівнику ТЦК та СП для складання протоколу.
Чи буде штраф, якщо людина оновила дані, але ВЛК не пройшла?
Законом передбачено, що оновлення даних – це окремий вид військового обов’язку. Крім того, в статтю 21 додали ще один обов’язок громадян – це проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби. Тобто це два таких різних обов’язки, а за окремі правопорушення будуть накладатися різні штрафи.
Тобто людина має оновити свої дані (місце проживання, телефон, електронна пошта) і таким чином вона виконує норму закону про оновлення даних. А вже направлення на ВЛК може прийти пізніше. І це буде інший обов’язок.
Всі, хто оновив дані, необов’язково будуть мобілізовані?
Зараз оновили дані вже близько трьох мільйонів людей. А потреба під час мобілізації значно менша. Тому не всі громадяни, які оновили дані, будуть закликані на військову службу. Оновлення даних робиться для справедливого підходу до мобілізації. Щоб держава бачила, скільки людей є, хто заброньований, хто непридатний. Для цілісної картини.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: