У Міністерстві освіти і науки України відмовилися від ідеї скасування заочної форми навчання в університетах. Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо впровадженя індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті.
За словами міністра освіти України Оксена Лісового, під час рішення було враховано усі аргументи громадськості та депутатів. Проте трансформації заочна форма навчання все ж зазнає, оскільки має бути якісною.
Серед інших ідей законопроєкту такі:
- можливість для студентів обирати темп і тривалість навчання;
- можливість змінювати спеціальність після року чи півтора навчання.
Як це буде працювати?
- Якщо абітурієнт ще не визначився, на якій спеціальності хоче навчатися, він чи вона зможе спочатку вступити на міждисциплінарну освітню програму в межах однієї або декількох галузей знань. Потім буде можливість обрати – навчатися на окремій спеціальності або здобувати міждисциплінарну освіту.
– Важливо – йдеться про можливість, а не обов’язок йти таким шляхом. Ті, хто від початку визначилися зі спеціальністю, зможуть й надалі вступати одразу на неї, – зазначив Оксен Лісовий.
- Студенти, які навчаються на контрактній основі, матимуть змогу самостійно визначати тривалість навчання в університеті.
Так, наприклад, можна буде завершити бакалаврську програму, що розрахована на чотири роки, за три. Або завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6-8 років.
Нагадаємо, раніше Vgorode повідомляв, що в Україні з наступного року можуть збільшити стипендії.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: