Зібрано гроші на знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви, а волонтери готові розібрати його безкоштовно

Вже багато років тривають судові розгляди, суперечки у суспільстві з приводу маленької церкви УПЦ, яку збудували поряд із місцем, де раніше знаходилася знаменита Десятинна церква. Є у Києві охочі знести цей храм за гроші чи навіть безкоштовно.

Національний музей історії України оголосив збирання коштів на демонтаж т.зв. храму-МАФу до Великодня. Мешканцям України запропонували зібрати 772 тисячі гривень, щоб оплатити демонтаж будівлі спеціалізованими працівниками.

Як повідомляє “Інформатор.UA”, гроші зібрали швидко і навіть більше, ніж потрібно – понад 835 тисяч гривень. Але з’явилися охочі знести храм на безоплатній основі.

З такою пропозицією виступила волонтерська спільнота Repair Together. Вже зібрані гроші волонтери закликають передати на потреби ЗСУ.

“Волонтерська спільнота Repair Together щиро вітає намір Національного музею історії України звільнити буферну зону пам’ятників ЮНЕСКО від храму-МАФу УПЦ МП. Ми готові з натхненням та безкоштовно розібрати цю незаконну споруду”, – сказано у заяві волонтерської організації.

Активісти вже мають досвід, демонтувавши близько двох сотень будівель, що постраждали від російської агресії.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України також підтримує ідею знесення цього храму.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...