За новим законом вдови загиблих військових в Україні не зможуть користуватись їхніми репродуктивними клітинами, щоб зачати дітей

Згідно з нещодавно прийнятим Верховною Радою України законом, кріобанки повинні утилізувати репродуктивні клітини військових, яких немає в живих.

Йдеться про Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)”. Закон підписано Зеленським 22 листопада 2023 року, а набути чинності він має 23 березня 2024 року.

Пункт, що викликав увагу, – номер три у другому розділі закону. У ньому сказано : “У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з наступною утилізацією”.

Відповідно до цього пункту вдови загиблих військових не зможуть мати спільних дітей, оскільки репродуктивні клітини знищуватимуться. При цьому в Україні розвиваються репродуктивні технології, незабаром у країні народжуватимуться щороку 10 тисяч дітей за допомогою штучного запліднення, пише The Village.

У соцмережах вже обурюються новими поправками до закону, які позбавляють удів права на народження дитини від загиблої коханої людини:

Серед тих, хто обурюється, і люди, які займалися розробкою цього закону:

Нагадаємо, Vgorode минулого року писав про екстракорпоральне запліднення.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...