За підпал трави можна отримати суворе покарання аж до довічного ув’язнення

Міська влада попереджає киян, що суху траву та листя спалювати заборонено, і покарання за це може бути дуже суворим.

Самовільне спалювання сухої трави та листя шкодить здоров’ю людей, навколишньому середовищу, а також є порушенням законодавства, повідомляють у КМДА.

Через вдихання диму в організм людини потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки. Також руйнується ґрунтовий покрив і може виникнути лісова пожежа, що загрожує великими наслідками в умовах військового стану.

Самовільний підпал рослинності або її залишків карається накладенням штрафу від 3060 до 21420 грн, а ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, передбачають штраф від 6120 до 30600 грн.

Якщо дії спричинили виникнення лісової пожежі або розповсюдження її на значні площі, передбачено штраф від 4590 грн до 30600 грн.

Але найсуворіше покарання, якщо підпал визнають диверсією. Тоді відповідальність уже не адміністративна, а кримінальна – позбавлення волі на 15 років або довічний ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 5 березня розпочалася масштабна пожежа на лівому березі Києва, на території двох ландшафтних заказників у Києві – “Осокорківські луки” та “Озеро Тягле”. Із самого початку почали підозрювати, що це був навмисний підпал.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...