Законопроект про мобілізацію: навіщо чоловіків за кордоном зобов’язали оновити свої дані

Згідно з законопроектом про мобілізацію, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, для отримання консульських послуг за кордоном військовозобов’язаним українцям треба оновити персональні дані. Багато людей почали переживати, що після оновлення даних їх зобов’яжуть повертатися в Україну. Ситуацію прокоментував представник Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Як нардеп повідомив в інтервʼю OBOZ.UA, після актуалізації даних жодних обовʼязків щодо повернення громадян до України не перебачено. 

– По-перше, тут треба заспокоїти всіх громадян України, які тимчасово перебувають або проживають в інших країнах. Жодних обов’язків, які б наставали для цих громадян після актуалізації або отримання військово-облікових документів щодо повернення в Україну, цим законом не встановлено, і механізми такі в принципі дуже складно уявити, – пояснив Веніславський. 

За його словами, оновити дані потрібно, бо якщо людина живе за кордоном, а їй надсилають повідомлення, повістки, то держава витрачає час, матеріальні та людські ресурси на те, що все одно не буде прочитаним адресатом.

Веніславський запевнив, що жодних проблем і ніяких негативних наслідків для цих людей не буде.

Нагадаємо, раніше ми писали про основні пункти в новому законопроекті про мобілізацію.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...