Для онлайн перегляду презентували документальний короткометражний фільм “Сендмени”. Стрічка розповідає про роботу пляжних рятувальників. «Сендмени» брали участь у короткометражному конкурсі Варшавського кінофестивалю. Фільм присвячений пам’яті рятувальника Олександра Лешенка, який загинув захищаючи Україну.
Фільм вийшов в онлайн-кінотеатрі Takflix, і доступний для перегляду в усьому світі з англійськими субтитрами. “Сендмени” — це спостереження за роботою пляжного патруля в столиці. Щороку багато киян гине через недотримання правил поводження біля води. Рятувальник Дмитро та його команда хочуть змінити це.
Про рятувальників Києва зняли короткометражну стрічку
Щодня експерти нагадують відпочивальникам, що потрібно бути уважними та берегти своє життя. Проте одна жінка губить маленьку дитину на пляжі, а чоловік напідпитку лишає речі незнайомцю та довго не виходить на берег. У результаті Дмитру та його колегам доводиться викликати водолазів та проводити розслідування.
Глядачам нагадають про правила безпеки під час відпочинку
Зйомки стрічки проходили в Гідропарку та на озері Тельбін на Березняках. Режисер Роман Прокопчук розповів, що для того, щоб відзняти найвдаліші моменти, команді довелося буквально жити на пляжі.
“На фестивалі Docudays я познайомився з очільником пляжного патруля і так все почалося. Я жив (буквально) на Гідропарку приблизно 5 місяців. Увесь фільм — це оперативна зйомка, тому треба було бути на місці 24/7. Спочатку команда звикала до мене, я до них. Згодом камери вже ніхто не помічав, тому вийшло органічно та невимушено”, – розповів режисер.
Фільм “Сендмени” брав участь у короткометражному конкурсі Варшавського кінофестивалю. Стрічку присвятили пам’яті рятувальника Олександра Лешенка, який загинув захищаючи Україну.
Рятувальники на київських пляжах
У серпні 2023 року рятувальники “Київської служби порятунку” на чолі з командиром Дмитром Піхалом взяли участь у спільних навчаннях оперативних служб столиці з відпрацювання способів і методів порятунку людей на воді. В таких навчаннях експерти відпрацьовують дії з порятунку людей, які потрапили у воду з гідроциклу та через перекидання каяків; пошук умовного потерпілого під водою й підняття затопленого човна; надання домедичної допомоги постраждалому на березі. Рятувальники також вкотре нагадали людям, про важливі правила безпеки:
- Відпочивайте лише у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях;
- Плануйте відпочинок на воді у світлу пору доби;
- Купайтеся у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18°C, повітря – не нижче +24°C (пам’ятайте, що переохолодження – одна з головних причин трагічних випадків);
- Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією;
- Не заходьте у воду напідпитку, не плавайте наодинці;
- У воду слід входити неспішно, обережно;
- Купайтеся краще там, де є рятувальні служби тощо.
Також повідомлялося, що у Києві на пляжі “Райдуга” цьогоріч встановили додатковий пост рятувальників. Патрулювання посилили через велику кількість потоплеників на водоймі. Зазначається, що цей пляж входить в топ-3 найнебезпечніших зон відпочинку столиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Чи буде будівництво в заказнику "Троєщинські Луки" в Києві? Суд поставив остаточну крапку в суперечці
- Кияни підтримали заборону проїзду будтехніки до екопарку Осокорки: чекаємо на відповідь Кличка
- Ліс орхідей замість будівництва на Галерному острові: екологи судяться з Київрадою та забудовником
- У Кличка замість зеленої зони поблизу Протасового Яру хочуть побудувати паркінг: що про це кажуть кияни