Кличко хвалиться створенням реабілітаційного центру, а депутати Київради кричать про крадіжку коштів на його ремонті

Мер столиці Віталій Кличко хизується капітальним ремонтом Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни, де створили міський реабілітаційний центр. Однак тимчасова комісія Київради з питань перевірки видатків бюджету міста під час війни з’ясувала, що роботи розбили на купу тендерів на понад 1,1 мільярда гривень. За гроші, витрачені на фасадні роботи, можна було побудувати ще один такий госпіталь. Через це депутати вимагають звільнити директорку департаменту охорони здоров’я Валентину Гінзбург. 

За словами депутатки Київради та голови комісії Зої Ярош, уже провели 10 тендерів на понад 1,1 мільярда гривень. Це ремонт фасаду та приміщень головного корпусу з четвертого по одинадцятий поверх. Усі тендери виграла фірма “Абсолют клімат”, яка була єдиним учасником. Для порівняння, реконструкція міської клінічної лікарні №11 у Дніпровському районі – з будівництвом додаткового корпусу під Центр нейрореабілітації військових – коштувала загалом 236 мільйонів гривень.

До робіт, які виконав підрядник, зокрема, входить заміна металопластикових двосекційних вікон на трисекційні. Як наголосила Ярош, це вже входило до умов тендеру на фасадні роботи, але лікарня як замовник провела новий тендер на заміну вікон. Головлікар пояснив, що відкоригує договори і включить вікна в ремонт поверхів.

“Як вийшло, що роботи на більше ніж мільярд гривень ведуться, дозвільна документація відсутня або з порушеннями. На ці гроші, які витрачаються на де-факто фіктивний ремонт, можна побудувати ще один госпіталь з усім необхідним обладнанням” – наголосила голова комісії Ярош.

Комісія рекомендує Кличку звільнити директорку департаменту охорони здоров’я Валентину Гінзбург. Її вважають відповідальною за порушення, бо Київрада затверджує загальні обсяги коштів за напрямками, а далі відповідні департаменти розподіляють гроші конкретним суб’єктам. Керівники департаментів мають можливість у ручному режимі спрямовувати гроші “своїм” підрядникам. Додатково звіт комісії відправлять до поліції.

“Направити цей звіт до правоохоронних органів України з заявою про перевірку дій/бездіяльності на предмет наявності складу кримінального правопорушення у діях відповідних посадових осіб”, – йдеться у звіті комісії. 

Про столичний госпіталь, де створили ребцентр

Комунальне некомерційне підприємство “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” – це 12-поверхова споруда з комплексом допоміжних будівель. Загальна площа приміщень – 34 тисячі квадратних метрів. Територія – майже 5 гектар. Матеріально-технічний стан та контракт із НСЗУ (Національною службою здоров’я України) дозволяє проводити реабілітацію тільки на 120 ліжках одночасно. Після оновлення медзакладу ліжковий фонд збільшать до 350.

Лікування та медична реабілітація пацієнтів здійснюється в таких структурних підрозділах: реабілітаційне відділення, відділення неврології, терапії, хірургічне відділення, клініко-діагностичне відділення, відділення фізичної та реабілітаційної медицини з бальнеологією, відділення паліативної допомоги, клініко-діагностична лабораторія, яка здійснює загальноклінічні, гематологічні, біохімічні, імунологічні та мікробіологічні дослідження. Першу чергу ремонту реабілітаційного центру планували завершити до жовтня 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Не готовий померти за країну: Кличко-молодший пояснив, чому не воює
  • Обвал Дегтярівського мосту в Києві: балки використовували при ще одному будівництві
  • У КМДА назвали причину руйнування мосту на Шулявці – українці висувають свої версії, створюючи меми
  • У Києві, попри заборону міськради, на території Трипільського парку зводять багатоповерхівку

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь