Штукатурка і стяжка — найголовніші роботи в ремонті. У жодному разі не хочемо применшити значущість інших робіт, але всі вони "зав'язані" на площинах, які створюються за допомогою маяків із подальшим нанесенням штукатурки. Якщо ви припуститесь серйозних помилок на етапі штукатурки, то всі наслідки позначаться на наступних етапах роботи і на фінальному результаті вашого ремонту, інформує Ukr.Media.
Отже, розберемо помилки.
Відмовитися від штукатурки взагалі
Це все вплив маркетологів і виробників блоків. У своїх рекламних компаніях вони часто використовують таку інформацію, що блоки настільки рівні, що їх відразу можна шпаклювати або укладати на них плитку. Найбільш рівні блоки все одно мають похибку 5 мм.
З урахуванням технології зведення перегородок стіна все одно виходить ламана. Можливо, для виробничих приміщень або офісу така якість підійде, але для квартири — ні. Тому не допускайте цю помилку і завжди штукатурте зведені перегородки з блоків, цегли і всіляких панелей. Це не стосується гіпсокартону, ГВЛ — тобто технологій, які припускають відносно рівні стіни.
Термін придатності матеріалу і умови зберігання
Завжди перевіряйте термін придатності і в якому стані штукатурка. Це потрібно робити, коли привезуть будматеріали з магазину, під час розвантаження матеріалу і до підйому у квартиру. Якщо термін придатності порушений, штукатурка може закам'яніти. Це ж стосується і неправильного зберігання. Плюс до всього штукатурка із зіпсованим терміном придатності може просто відвалитися або дуже швидко застигати.
Неправильний заміс
Зазвичай, новачки намагаються замішати штукатурку за допомогою перфоратора, дрилі або шуруповерта. Штукатурка — дуже в'язкий матеріал, і в кращому випадку ви зможете замішати невелику кількість. А якщо замішувати відразу мішок, через деякий час ваш інструмент згорить. Для замісу штукатурки потрібно використовувати міксер. Якщо у вас немає свого, його можна взяти в будь-якому прокаті.
Також дуже важливий вінчик. Для замісу штукатурки використовують вінчик з трьома пелюстками і закрученими спіралями.
Що стосується ємкості: чим більше ємкість для штукатурки, тим зручніше вам буде замішувати і працювати зі штукатуркою. Поширена помилка: спочатку засипають штукатурку, потім наливають воду. При такому розкладі виходить, що на дні штукатурка буде не промішана, і в такому разі важче заважати.
Додавання сухого розчину в уже готовий склад
Ви замішали штукатурку, прокололися десь із водою, розчин вийшов рідким, і з ним незручно працювати. Ви думаєте: "Нічого страшного, докину сухої штукатурки". Докидаєте, перемішуєте — начебто все нормально, але через якийсь час штукатурка починає схоплюватися. Так робити не можна. Якщо ви в густу штукатурку додасте трохи води — це не страшно, а якщо ви в замішаний розчин додаєте суху штукатурку, це погано. Тому завжди рекомендуємо наливати воду для штукатурки за допомогою мірного відра або склянки.
Армування стін
При армуванні стін фасадна сітка повинна бути в розчині або штукатурці.
Установка маяків
Маяки повинні встановлюватися строго за рівнем і в одну площину. Для цього використовують лазерний рівень або натягують нитку.
Маяки в штукатурці залишати не можна. Попри те, що вони оцинковані, маяки все одно будуть іржавіти і при фарбуванні маяк може проявитися у вигляді смужки.
Нанесення гіпсової штукатурки на вологу гіпсову штукатурку
Другий шар штукатурки можна наносити, тільки коли перший висохне. В іншому разі штукатурка відшарується.
Неправильний вибір інструменту
Штукатурку рекомендують розрівнювати h-подібним правилом. Воно жорстке, не згинається і має велику площу для роботи. А вже підрізати штукатурку слід трапецієподібним правилом. Воно трошки згинається, але тут усе залежить від рівня майстерності.
Нанесення штукатурки знизу вгору
Знову ж таки, це не зовсім помилка, а більше рекомендація. Якщо ви погано штукатурите, наносіть штукатурку зверху вниз. Тоді все, що падає зверху, не буде псувати те, що вже зроблено знизу.
Підрізування штукатурки
Багато ігнорують цю роботу, вважаючи, що після нанесення штукатурки і так усе рівно. Але насправді штукатурка все одно трохи сповзає, і утворюються горби. Після нанесення, особливо у недосвідченого майстра, здається, що вся штукатурка рівна і підрізування можна не робити. Але варто подивитися на штукатурку з боковим світлом — і відразу видно горби.
Підрізування залежить від шару штукатурки. Чим він товщий, тим більше штукатурки при вирівнюванні доводиться зрізати. Після зрізання площину обов'язково потрібно перевіряти правилом.
Раннє або пізнє підрізування
При занадто ранньому підрізуванні, коли штукатурка ще не схопилася, на ній будуть з'являтися рвані смужки. Але це не критично і можна почекати, коли штукатурка підсохне. У протилежному випадку, коли штукатурка сильно схопилася, її буде неможливо зрізати правилом і горби доведеться знімати шліфмашиною.
Неправильне вирівнювання штукатурки від забудовника
Коли ви приймаєте житло в новобудові, там уже є штукатурка. Вона начебто трохи крива і її потрібно вирівняти. Це можливо, якщо ви наносите слабший розчин (наприклад, гіпсову штукатурку) на більш міцну основу (якщо забудовник використовував цементно-піщану штукатурку). А ось на вапняну штукатурку, яка сиплеться, гіпсову штукатурку наносити не можна. У даному разі підставу доведеться збивати.
Неправильне глянцування
Чому воно може бути неправильним? Глянцування можна проводити в певний період, коли штукатурка ще розмочується після нанесення. Але багато хто чекає висихання штукатурки, а потім рідким розчином намагаються її глянцювати. Цей процес нагадує нанесення шпаклівки.
Краще дати штукатурці висохнути, а потім вирівняти її під час шпаклювання, ніж неправильно глянцювати.
Ну що, начебто розповіли про найпоширеніші помилки, які допускають під час роботи зі штукатуркою. Сподіваємося, наші поради виявляться вам корисними і, вирівнюючи стіни самостійно, ви будете працювати, як справжні професіонали.
Джерело: ukr.media