Що додати в пральну машинку, щоб заощадити та посилити ефект засобу для прання

Витрати пральних засобів і якість прання часто не дають бажаного результату. Навпаки, після прання речі стають тьмяними, з'являється неприємний запах, а сама тканина втрачає свою м'якість. Причинами цього можуть бути жорстка вода, наліт і накип в барабані, бактерії, що живуть в сирому середовищі пральної машини, інформує Ukr.Media.

Сіль

Якщо вода жорстка або при пранні використовується багато прального засобу, білизна швидко втрачає колір і стає грубішою. Щоб цьому запобігти, до прального порошку слід додати 5 столових ложок солі. Можна безпосередньо нею посипати одяг в барабані.

Сіль допомагає надати одягу свіжий вигляд, добре виполіскуючи миючий засіб з тканин. Пральну машину запускати обов'язково з додатковим полосканням для вимивання частинок солі.

Сода

Помічник при сильних забрудненнях і неприємному запаху, а також як відбілювач — це сода. 2 столові ложки змішуються з пральним порошком і при додатковому циклі полоскання допомагають очистити одяг. Якщо речі мають сильну забрудненість, то кількість ложок можна збільшити до 5.

Одяг потрібно обов'язково ретельно прополоскати, щоб після прання на ньому не залишилося білих розводів.

Завдяки тому, що сода допомагає боротися з неприємними запахами, вона може додаватися під час прання для запобігання затхлості на речах, викликаної накипом або осадом мильного розчину в барабані. Чим вища температура води, тим ефективніша робота соди.

Аспірин

Засіб, який працює, як відбілювач і миючий засіб під час прання. Для позбавлення від сильних забруднень використовуються 6-7 подрібнених таблеток, доданих до прального порошку або до речей в барабан. Режим варто вибрати не менше ніж на 1 годину при температурі 40 °C.

Для відбілювання білизни досить потовкти 2-3 таблетки аспірину, змішавши з пральним порошком або гелем. Запускати в режимі, оптимальному для обраних речей.

Оцет

Оцет можна використовувати як засіб від забруднень, відбілювач і заміну кондиціонера. Для цього використовується кислота з концентрацією 9%, але не вище.

Для відбілювання речей або видалення плям оцет заливається в відсік для порошку в обсязі 200 мл. Якщо залити 100 мл оцту в відсік для кондиціонера, то можна освіжити речі, позбавляючи їх від сторонніх неприємних запахів.

Після прання речі зазвичай мають кислуватий запах, але він швидко вивітрюється під час сушіння. Також оцет справляється з пом'якшенням білизни, якщо додати його замість кондиціонера під час полоскання. Завдяки здатності видаляти грибки і бактерії, він забезпечить знезараження тканин.

Лимонна кислота

Лимонна кислота підходить для бавовни і льону. Якщо на білих речах цих матеріалів з'явилися жовті відтінки, то до прального порошку потрібно додати 1 чайну ложку гранульованої речовини і запустити в звичайному режимі. Також можна використовувати сік лимона. Для цієї мети використовується 1-2 плода. Сік потрібно видавити в відсік для прального порошку або, якщо є, для відбілювача.

Ефірні олії

Щоб речі після прання пахли приємно, досить використовувати 6-8 крапель ефірних олій. Їх краще змішати із засобами для прання. При цьому можна капнути до 10 крапель на 1 столову ложку морської солі і додати до прального порошку. Не варто вибирати фарбувальні олії, краще брати прозорі, інакше можна зіпсувати одяг.

Дані варіанти можуть частково або повністю замінити спеціалізовані засоби і підвищити якість процесу. Не варто забувати про обережність під час використання будь-якого способу. А для підвищення ефективності обраного засобу перед роботою пральної машини білизну можна в ньому замочити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь