Всі системи нашого організму пов'язані між собою — це доведений медичний факт. Іноді ці зв'язки представляються досить-таки дивними і випадковими. Такий, наприклад, здавався взаємозв'язок сивини і імунітету. Однак нещодавно команді американських вчених вдалося довести генетичний зв'язок, існуючий між кольором волосся і імунною системою організму. Розберемося, як в них це вийшло, інформує Ukr.Media.
Напевно ви коли-небудь помічали, що люди часто різко сивіють після того, як переносять важке захворювання. Причому у людини не могло бути будь-яких видимих передумов для раптової зміни кольору волосся. Різке посивіння нерідко зачіпає і молодих, що не може не засмучувати їх. Крім того, схильні до посивіння люди, які постійно знаходяться в стресових ситуаціях.
Група американських вчених з університетів штату Меріленд і Алабама випустила у 2018 році ключове в цьому питанні дослідження. Вони шукали взаємозв'язок між посивінням і геном MITF, що відповідає за регуляцію рівня інтерферонів — білків, які виділяються у відповідь на вторгнення вірусів і деяких бактерій. Виявилося, що при попаданні в організм патогенів, інтерферони інформують про це інші клітини для того, щоб вони активізували активність генів, які не дають патогенам розмножуватися.
Даний процес відбувається і в меланоцитах — клітинах шкіри і волосся, які відповідають за синтез меланіну. Цей пігмент, як відомо, відповідає за забарвлення шкіри, волосся і очей. При тривалій атаці на імунну систему організму білок, що відповідає за регулювання активності всередині меланоцитів, практично перестає вироблятися. Таким чином, волосся втрачає свій колір і стає сивим.
Це відкриття дозволяє зробити висновок про те, що гени, контролюючі виділення меланіну в шкірі і волоссі, теж беруть участь в регулюванні вродженої імунної системи.
Одним із співавторів цього дослідження є Вільям Паван, голова департаменту генетичних досліджень Національного дослідницького інституту геному людини, розташованого в штаті Меріленд. Паван переконаний, що подальші, більш ретельні дослідження з цієї теми допоможуть нам зрозуміти, чому саме люди сивіють в ранньому віці, а також допоможуть виявити зв'язок між такими захворюваннями, як вітіліго і імунною системою.
Джерело: ukr.media