Нещодавно у Золотій залі Національної медичної бібліотеки розпочалася персональна виставка художніх творів Миколи Тутченка. В експозиції представлені близько 100 творів різного розміру та жанру, серед яких: пейзажі, натюрморти, портрету, створені олійними фарбами.
Це вже сьома персональна виставка творів лікаря-митця. Чотири з них також відбувалися вже під час російської військової агресії на різних мистецьких майданчиках Києва та в Богуслаєві — рідному місті знаного професора медицини.
Про Миколу Тутченка часто говорять, що він живе та працює в обіймах двох муз, медицини й живопису. За фахом Микола Іванович лікар-хірург, а за покликанням душі — художник.
Знаний лікар, професор та завідувач кафедри хірургії стоматологічного факультету Національного медичного університету імені Олександра Богомольця вже понад 30 років займається малюванням, удосконалюючи свою майстерність під керівництвом сучасних українських художників В’ячеслава Васяновича та Миколи Кононенка.
Микола Тутченко стверджує, що саме творчість завжди допомагає йому зберігати оптимізм, рятуватися від депресії та поганого настрою.
Серед картин, представлених в експозиції більшість створені у перші місяці війни та під окупації Київщини, деякі твори були написані впродовж останніх декількох років.
«Руки цієї людини творять дива в операційній, а в художній майстерні прекрасні картини, його серце сповнене поваги до людей та непідробного патріотизму», — зауважив про його творчість журналіст та мистецтвознавець Сергій Коміссаров.
Бо окрім лікарської практики та малювання Микола Тутченко активно займається волонтерською діяльністю, і вже неодноразово влаштовував благодійні експозиції на підтримку українських військових.
За словами автора художніх творів, метою цієї виставки є збір 500 тисяч гривень для Збройних Сил України на придбання підсилювачів для дронів, тепловізійних прицілів, причепів та ремонту авто, а саме для:
— 92-ї бригади третього батальйону
— Окремої 1225. Інженерно-саперного батальйону, 112 бригади
— 112 бригади 129-го батальйону
— 241 бригади 205-го батальйону
Звіти та чеки будуть оприлюднені на сторінці Національної медичної бібліотеки в Instagram.
У своїй вступній промові на відкритті виставки, Микола Тутченко відзначив прекрасну рису українців — єднатися проти спільного ворога і закликав усіх учасників мистецької благодійної події продовжувати донатити задля перемоги.
«Картини, створені лікарем-художником дарують відвідувачам його персональної виставки не лише естетичне та мистецьке задоволення, але є тією сходинкою, яка наближає українців до Перемоги», — вважають у Національній медичній бібліотеці.
За їхніми словами, колектив охоче долучися до цього проєкту, продовжуючи меценатські традиції родини Терещенків, зокрема Олександра Ніколовича — першого власника маєтку, де нині розміщується Національна медична бібліотека.
Побачити виставку можна до кінця вересня. Фото: Тетяна Асадчева
На відкриття експозиції Миколи Тутченка завітало чимало людей, зокрема друзі та колеги автора. Серед них: Олександр Науменко, перший проректор НМУ ім. О. О. Богомольця, д-р мед. наук, професор, заслужений лікар України; Сергій Ененберг, режисер Інтеграційного театру-клубу «Будьмо» Клінічної лікарні «Психіатрія»; Галина Максименко, членкиня Національної спілки художників України; Микола Матяхін, психолог і волонтер та звичайні кияни, що прийшли підтримати знаного лікаря та його благодійний мистецький проєкт.
Перший проректор медичного вишу Олександр Науменко подякував працівникам бібліотеки за організацію виставки, передав вітання адміністрації Університету усім учасникам заходу і зазначив, що виставка професора Миколи Тутченка — яскравий приклад благодійної діяльності для потреб наших захисників.
Дарія Василенко подарувала присутнім зворушливу пісню. Фото: Тетяна Асадчева
Професор пригадав, що з перших днів повномасштабної війни всі кафедри НМУ долучаються до допомоги воїнам, які боронять Україну, а чимало викладачів і студентів знаходяться безпосередньо на передовій.
На завершення заходу молода співачка Дарія Василенко подарувала свою авторську пісню «Я дуже хочу повернутись в Україну», присвятивши її українцям, які були змушені виїхати за кордон.
Довідка. Микола Тутченко народився 19 жовтня 1947 року в місті Богуславі на Київщині в родині лікарів.
Закінчив Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1972). Учень О.О. Шалімова, В.Ф. Саєнка.
З 1976 р. — лікар, а потім науковий співробітник; з 1986 р. — старший науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії.
У 1995 р. за конкурсом обраний на посаду завідувача кафедри хірургії стоматологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
У 2000 році першим в Києві здійснив трансплантацію трупної печінки хворому з цирозом печінки при термінальній фазі цієї патології.
Хірург, доктор медичних наук (1992), професор (1995), завідувач кафедри хірургії стоматологічного факультету (1997), Головний позаштатний трансплантолог м. Києва (2003). Заслужений лікар України (2006), член Європейської асоціації хірургів.
Благодійна виставка художніх творів Миколи Тутченка
Коли: до 30 вересня, пн.- пт.: з 9.00-18.00, сб: 10.00-18.00, нд.- вихідний
Де: вулиця Гетьмана Павла Скоропадського, 7
Вхід за донатом від 1 гривні.
До теми: майстер скальпеля та пензля: столичний музей представляє ювілейну експозицію відомого лікаря.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua