Цього місяця шанувальники документального кіномистецтва мають можливість побачити кращі зразки українського та світового документального кіно з колекції Docudays UA, а також долучитися до їх обговорення.
На думку організаторів, захід є унікальною можливістю зануритися у світ кіномистецтва, адже Мережа DOCU/CLUB має ексклюзивні права на стрічки, більшість із яких відзначені найвищими нагородами на міжнародних фестивалях документального кіно.
Пропонується до перегляду та обговорення наступні кінострічки:
Цієї неділі неділю, 14 січня, кіноклуб документального кіно «Docudays Svichado» запрошує глядачів на перегляд стрічки «Зламані гілки» режисерки Аяли Шарот.
Героїня цього анімаційного фільму 14-річна дівчинка Міхаль Рехтер напередодні Другої світової війни покинула свою домівку в Польщі й сама поїхала до Палестини. Родина повинна була приєднатися до неї наступного року, але з початком війни усе змінилося. Міхаль довелося здійснити самотню подорож із дитинства у доросле життя.
Коли: 14 січня о 14.00
Де: бібліотека «Свічадо», що знаходиться за адресою: бульвар Жуля Верна, 13-в.
А вже наступного тижня, 21 січня, кіноклуб Docudays UA при бібліотеці імені Павла Тичини запропонує до перегляду фільм українського режисера Тараса Дроня «Остап».
Герой фільму Остап Гавриляк — учасник Революції Гідності, доброволець та військовий, який боронив Донецький аеропорт. У січні 2015 року, коли аеропорт фактично знищили бойовики, Остап разом з іншими військовими опинився під бетонними завалами. Наступного дня він потрапив у полон. У Львівській області, в його рідному селі, на Остапа чекали мати та брат Володимир, інші рідні й близькі, і сподівалися на те, що його найближчим часом обміняють і вони знову зустрінуться.
Режисер Тарас Дронь візьме участь в обговоренні фільму з глядачами особисто.
Коли: 21 січня о 15.30
Де: вулиця Митрополита Андрея Шептицького, 24.
Вхід на заходи вільний.
До теми: Кіно, спогади, розмови: у столиці відзначають 100-річчя Параджанова.
Сергій Параджанов є одним із представників хвилі українського поетичного кіно. Його кінострічка «Тіні забутих предків», заснована на однойменній повісті Михайла Коцюбинського, посідає 1-ше місце у списку 100 найкращих українських фільмів та мала багато нагород на міжнародних фестивалях. Також Параджанов започаткував в українському образотворчому мистецтві жанр колажу, який створював на засадах концептуалізму.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua