Усіх охочих запрошують долучитися до обговорення пам’яті про трагедії ХХ ст. у контексті російсько-української війни.
Серед учасників обговорення: філософ, військовий, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович; історик, журналіст, автор програм Суспільного мовлення, співзасновник і редактор проєкту «Історична правда» Олександр Зінченко; журналіст, заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв; історик, провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, куратор виставки «Бабин Яр: Дзеркала смерті» Віталій Нахманович; письменниця, історикиня, волонтерка, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАНУ Олена Стяжкіна; директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова.
У фокусі зустрічі будуть такі питання:
- Чи залишить досвід російсько-української війни місце для пам’яті про трагедії ХХ століття?
- Чи здатен Бабин Яр вмістити пам’ять про інші трагедії минулого і сьогодення?
- Чи здатна пам’ять про трагедії Другої світової війни пережити крах створеного цією війною світу?
Відкрита дискусія відбудеться у просторі виставки «Бабин Яр: Дзеркала смерті», яка дає можливість глядачу пройти шляхом, яким йшли у свій останній путь київські євреї 29 вересня 1941 року. Але виставка не лише про них, а й про інші злочини і трагедії минулого та сучасності. Глядач має змогу зазирнути у численні дзеркала, в яких відбиваються долі жертв Голодомору і Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів, в’язнів ГУЛагу, Сирця та Ягідного, військовополонених, вбитих у Катині, Дарниці та Оленівці.
Коли: 11 жовтня о 16:00
Де: виставковий центр «Жива пам’ять», вул. Юрія Іллєнка 46А
Вхід вільний, потрібно зареєструватися
Онлайн-трансляція дискусії відбудеться на YouTube каналі «Espreso.TV».
Цього року у Бабиному Яру Матвій Вайсберг створив символічний мурал. Художник намалював вже знаного українцям «Янгола ЗСУ».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua