Навіть в умовах постійних ракетних атак та браку коштів, в умовах воєнного стану, влада столиці завершила декілька великих інфраструктурних проєктів. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ», підбиваючи підсумки року.
Одним з головних об’єктів, яким запустили рух, є Подільсько-Воскресенський мостовий перехід, довгобуд, який не вдавалося здати багато років.
«Відкриття руху громадського автотранспорту, спецтранспорту — дуже важливе. Для багатьох Подільсько-Воскресенський перехід — це арка мосту над Дніпром. А насправді це тільки частина цього обʼєкту, протяжність якого 10 кілометрів. Це найбільший інфраструктурний об’єкт не тільки в Києві, а й в Україні. І ми робимо все, щоб у 2024-му відкрити там повноцінний рух. Це вкрай важливо для мешканців лівого берега. І перший важливий крок ми зробили. Наступного року відкриємо проїзд на вулицю Бальзака. А наступним етапом буде метро на Троєщину. Його вже будують», — зазначив Віталій Кличко.
Другим важливим об’єктом 2023 року, Віталій Кличко назвав Дегтярівський шляхопровід. Його спорудили 1963 році і з того часу капітально не ремонтували.
«Ми розібрали старий міст і побудували новий. У грудні рух шляхопроводом відкрили. Він став на третину ширшим, тим самим збільшилась пропускна спроможність», — повідомив Кличко.
Також цього року завершили будівництво нової ділянки Великої кільцевої дороги від вулиці Богатирської до Оболонського проспекту. Це важливо для розвантаження доріг в місті.
«Далі — відповідальність держави, яка має побудувати тунель під Дніпром і завершити будівництво обхідного шляху навколо міста. І яким буде користуватися увесь транзитний транспорт, який сьогодні їде через центр столиці», — зазначив мер Києва.
У 2024 рік столиця вступає без бюджету розвитку, тому, за словами мера, головне — не допустити падіння економіки міста та його занепаду.
Також Віталій Кличко згадав про звинувачення на адресу міської влади та постійні перевірки й обшуки, що відбувалися в підрозділах КМДА. Міський голова підкреслив, що, переважно, оприлюднена інформація — маніпулятивна та має політичний підтекст.
«Для нас сьогодні головне — зберегти країну. І та внутрішня боротьба, яку ініціюють деякі політики, — тільки роз’єднує нас. Ну яка може бути зараз внутрішня боротьба? Багато говорили про якісь вибори. І я радий, що чимало наших політиків зрозуміли, що вибори під час війни — це отрута для країни! Так, Президент заявив що цього року виборів не буде. Але політичні звинувачення, ця гра — залишилися, — зазначив мер столиці. — Мені нема коли цим займатися. Мені потрібно робити все, аби утримати місто. Аби всі сервіси для містян працювали. Щоб столиця могла підтримувати наші Збройні сили. Все — аби перемогти. І Київ сьогодні грає в цьому ключову складову. Місто Київ — це серце країни. Воно повинно битися, жити і працювати!», — наголосив Віталій Кличко.
До слова, «Вечірній Київ» підготував матеріал про основні здобутки 2023 року. Він був наповненим новими викликами. У порівнянні з 2022 роком, Києву вдалося поступово повернутися до цивільного життя, проте з «воєнними» пріоритетами.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua