Музей української діаспори на Печерську з портретам Георгія Нарбута та Василя Кричевського. Колаж: Наталія Слінкіна
Це п’ята подія з циклу лекцій про видатних українців, які працювали на благо своєї країни, а також про тих, хто змушений був її залишити.
В цей четвер, 21 вересня в Музеї української діаспори відбудеться лекція про двох геніїв українського мистецтва «Поговоримо про… Кричевський і Нарбут — творці державного герба України. Контекст і деталі».
Захід відбувається в межах святкування 150-річчя з дня народження видатного архітектора, художника, колекціонера й засновника відомої української династії Василя Кричевського та в рамках нинішньої виставки «Кричевський. Саєнко. Майстер і учень», яка триває в експозиційному просторі музею.
Афіша події. Фото зі сторінки музею.
Василь Кричевський і Георгій Нарбут — автори проєктів Державного герба України. У чому відмінності їх розробок, який сенс вкладали вони в емблему герба, що було спільного у творчих особистостях цих двох велетнів українського мистецтва й чим вони були абсолютно не схожі? Лекція дасть відповіді на ці питання на тлі яскравого контексту мистецького процесу в Україні першої половини XX століття.
Лектор: Данило Нікітін, куратор колекції графіки Національного художнього музею України.
Після завершення лекції гості музею матимуть змогу оглянути виставку «Кричевський. Саєнко. Майстер і учень» та ознайомитися з представленими в експозиції орнаментами, ескізами інтер’єрів, зразками книжкової графіки й акварелями Василя Григоровича з колекцій Музею української діаспори, Музею книги та друкарства України та приватного зібрання Ніни Саєнко.
Лекція «Кричевський і Нарбут — творці державного герба України. Контекст і деталі».
Коли: 21 вересня, з 18.00-19.30
Де: вул. Князів Острозьких, 40-Б
Вартість: 150 грн (квиток можна придбати у касі музею перед подією)
Або ж зареєструватися за посиланням
До теми: майстер і учень: столичний музей представляє незвичайний мистецький проєкт.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua