Неймовірні розміри «Рушника Єднання». Фото: Національний музей декоративного мистецтва України
До створення рушника долучились громади майже всіх областей України та навіть інших країн світу.
У Національному музеї декоративного мистецтва України передали «Рушник Єднання» від Житомирщини — Київщині. Про це музей повідомив на своїй сторінці Facebook.
«Це дуже цікава та щемлива подія, яка є символом збереження української культурної спадщини для майбутніх поколінь. Ми дуже вдячні нашим ЗСУ, що сьогодні ми можемо вишивати, передавати свою майстерність, підтримувати наш народ та ЗСУ», — зазначила Людмила Строкова — Генеральна директорка Національного музею декоративного мистецтва.
Центральна композиція рушника. Фото: Національний музей декоративного мистецтва України
Мистецько-патріотичний проєкт Міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки» започатковано на Тернопільщині у 2013 році. Нині майстри й майстрині з усіх регіонів України та країн світу, де найбільш активними є українські громади, створюють «Рушник Єднання» колективно, довжина якого вже сягає 12,5 метрів.
На Житомирщині фрагмент рушника вишивали дві майстрині — Оксана Дедюль та Ніна Бондар. За словами вишивальниць, в орнаменті відобразили символи Полісся та використали традиційний орнамент у чорному та червоному тонах. Чорний — це символ родючості та багатства, а червоний — колір кохання та народження життя.
Естафету «Рушника єднання» за дорученням Департаменту культури КМДА прийняв Київський міський центр народної творчості — Співоче поле. Прикрасять рушник від імені Києва народні майстрині Світлана Сігіда та Яна Власенко-Бернацька.
Народні майстрині на церемонії передачі. Фото: Національний музей декоративного мистецтва України
«Вечірній Київ» розповідає презентацію цифрового втілення Тараса Шевченка в одному зі столичних музеїв, детальніше про це читайте у матеріалі.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua