Виставка «Незламний Бахмут». Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Експозиція є спільним проєктом Національного музею народної архітектури та побуту України спільно з Управлінням культури Бахмутської міської ради.
Днями в Музеї просто неба у Києві відбулося уросте відкриття мистецького проєкту «Незламний Бахмут!», присвяченого українському місту та його мешканцям, які під час війни стали символами нескореності українців.
«До Дня Незалежності України ми вирішили показати красу та історію міста Бахмут, про яке багато хто дізнався лише під час війни. Ми всі бачили жахливі світлини його руйнувань, чули історії зламаних доль, розбитих сімей…», — зауважують в київському скансені.
Фрагмент експозиції. Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
На початку заходу всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх захисників і захисниць, що віддали своє життя української державності.
З вітальним словом до усіх присутніх звернулася генеральна директорка Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Старак-Повякель. З особливим теплом очільниця музею згадувала про знайомство з бахмутянами, поділившись зворушливими історіями, які її надихнули.
Відвідувачі заходу не могли стримати сліз, роздивляючи мирні світлини осяяного Бахмута минулих років.
Виставка триватиме до 2 жовтня. Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Значну частину експозиції склали вироби творчої майстерні «Оберіг»: ляльки-мотанки, вишиті семплери, відтворені історичні національні строї Донеччини.
Була запрошена до слова її засновниця і керівниця, членкиня Національної спілки народних майстрів України Світлана Кравченко. Корінна мешканка Бахмута дуже змістовно розповіла про історію краю та синтез культурної спадщини Донеччини.
Гостя з Великої Британії Емма Матео — соціологиня, кандидат наук Оксфордського університету висловила підтримку бахмутянам від народів Великої Британії та США.
Дивлячись світлини Бахмута до війни відвідувачі не могли стримати сліз. Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Також на виставці представлена колекція писанок, відтворена майстром Дмитром Денисенком із кімнати-музею писанкарства та розвитку народних ремесел при базовому комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний дім», який вдалося евакуювати з-під обстрілів.
Колекція писанок від Дмитра Денисенка. Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Надзвичайно сильні враження справили також листи-спогади та листи мрії від бахмутян. Багато хто з них сподівається, що після нашої перемоги, завдяки збереженню нашої культури та ідентичності Бахмут обов’язково відродиться з попелу війни.
Бахмутяни впевнені, що зможуть невдовзі повернутися до своїх рідних домівок. Фото: Музей народної архітектури та побуту України
Начальниця Управління культури Бахмутської міської ради Ірина Булгакова подякувала за співпрацю столичному музею просто неба, висловивши надії кожного з бахмутян, які мають сили для відродження свого рідного та незламного міста-фортеці.
Виставка «Незламний Бахмут»
Коли: 23 серпня — 2 жовтня
Де: вулиця Академіка Петра Тронька, 1.
Вхід на виставку за вхідним квитком до музею. Вартість для дорослого коштує 100 гривень. Для підлітків — 50 гривень, для дітей до 9 років — 25 гривень. Дітям до 6 років вхід вільний.
До теми: у київській галереї «Лавра» відкрили проєкт «Маріуполь Нескорений». ФОТО.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua