Театральне мистецтво стане доступнішим для мешканців масиву. Фото надане театром
До 25-річчя Театр на Михайлівській відкриває ще одну локацію у Деснянському районі.
Більшість столичних театрів розташовані в центрі міста. Новий заклад покликаний виправити цю ситуацію і пропонує культурне дозвілля мешканцям Троєщини неподалік дому.
Художній керівник театру Віталій Кіно. Фото надане театром
«Коли тільки з’явився наш театр, у нас не було власного приміщення. Ми ставили вистави на сценах Театру на Лівому Березі, «Сузір’ї», орендованих майданчиках. І перше приміщення, яке ми знайшли і вже готувалися до відкриття, було саме на Троєщині. — розповів «Вечірньому Києву» художній керівник театру Віталій Кіно. — Але тоді змінилася районна влада, і новий керівник не підтримав цю ідею. Мовляв, у Києві і так багато театрів, а на Троєщину люди приїжджають відпочивати після роботи.
І ось нам вже 25 років, і виникло бажання якось відзначити цю дату, важливою справою. Ми шукали приміщення ще під час пандемії. Потім почалася повномасштабна війна, і наші плани знову відклалися. І ось вирішили, що час настав, треба зробити це зараз».
Новий майданчик розташований по вулиці Градинській, біля ТРЦ «Район». Приміщення має музичну вітальню з фортепіано та камерну сцену, схожу на ту, що у Театрі на Михайлівській. Зокрема, це допоможе адаптувати постановки театру на цій локації. Сцена розрахована на 32-40 глядачів, залежно від вистави. Безпекові умови враховані: сцена знаходиться у підвальному приміщенні та має два виходи.
«Крім театру ми плануємо, що тут буде і мистецький простір, де можна влаштовувати виставки, проводити майстер-класи, заняття дитячої акторської студії, — поділився Віталій Кіно. — Заняття для дітей є з одного боку дозвіллям, з іншого — корисним розвитком. Це і акторська майстерність, і пластика, і мова. Записатися можна безпосередньо у театрі».
Перший місяць на камерній сцені показуватимуть вистави Театру на Михайлівській та дитячого «Сонечка». 16-го вересня Театр на Троєщині розпочне роботу о 12:00 інтерактивною виставою для дітей «Карлсон шукає друга», а ввечері на дорослих глядачів чекає авантюрна комедія «Еклери на мільйон» за п’єсою сучасної української драматургині Марини Смілянець. Герої вистави разом з глядачами будуть вчитися протидіяти всіляким «бізнес-пірамідам», «мильним бульбашкам» що позиціонують себе як «семінари успіху» та іншим аферистам.
Вистава «Еклери на мільйон» розповідає, як людей вводять в оману. Фото надане театром
Вже в жовтні планується запросити до співпраці київські театри, які показуватимуть свої камерні вистави. Молоді режисери матимуть змогу реалізувати свої перші постановки в рамках проекту «Дебют».
Також у закладі пропонують замовити організацію родинного свята. У планах — вечори поезії, стендап-шоу та ще багато цікавих подій.
«Ми вже бачимо попит і зацікавленість, на перші дві вистави квитки розкуплені, — зауважив Віталій Кіно. — Виявилося, що багато наших глядачів живуть саме на Троєщині, і навіть хочуть передивитися вистави, які вже бачили, у новому просторі. Район дуже великий, тільки офіційно тут зареєстровано 330 тисяч мешканців, є багато переселенців. Тож ми налаштовані оптимістично».
Театр вже почав співпрацювати з місцевою громадою. Першим став соціальний проєкт — благодійний показ вистави для вихованців Центру реабілітації для дітей з інвалідністю. Їм покажуть актуальну виставу «Коти-біженці».
Адреса театру: вул. Градинська, 5
Вартість квитків: 200-400 грн залежно від вистави.
Слідкувати за новинами можна на Facebook-сторінці або сайті театру.
Як поділився Віталій Кіно, театр відкриває ще один мистецький простір для тренінгів та майстер-класів, що розташований на вулиці Дарвіна. Там вже запрацювала дитяча студія та театральна студія, що займається акторською майстерністю англійською мовою. Крім того, там планується запустити кіношколу та майстер-класи з пантоміми.
Центр мистецтв «Новий український театр» існує вже 25 років, його найвідоміші проєкти — це Театр на Михайлівській та Театр для дітей «Сонечко». Центр мистецтв — незалежна організація, що немає жодної підтримки окрім куплених глядачами квитків. Щомісяця частину зароблених коштів театр перераховує на підтримку ЗСУ і на потреби різних волонтерських організацій.
Театральний вересень: які вистави покажуть у столиці. Для вашої зручності ми зібрали афіші столичних закладів із репертуаром на місяць. Обирайте вистави, які вам до вподоби, та підтримуйте київські театри!
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua