Аудит столичної освіти: виявили понад ₴400 мільйонів неефективних витрат бюджетних коштів

Аудит столичної освіти: виявили понад ₴400 мільйонів неефективних витрат бюджетних коштів 22.03.2024 15:50 Укрінформ Державна аудиторська служба України за результатами перевірки Департаменту освіти і науки КМДА виявила порушень на понад 400 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба ДАСУ, передає Укрінформ.

«Під час аудиту Департаменту освіти і науки КМДА виявлено багаторічні численні порушення з боку столичних посадовців», – йдеться в повідомленні.

За інформацією аудиторів, близько 300 млн грн столиця витратила на підготовку спеціалістів робітничих професій, які після навчання не влаштувалися на роботу в Києві або працевлаштувалися не за спеціальністю. Ще 37 млн грн зі столичного бюджету було витрачено на розробку проєктної документації, яка готувалася для будівництва та реконструкції 15 закладів освіти.

Проте фактично роботи так і не розпочалися. Після внесення у 2022-2023 рр. ряду законодавчих змін ці проєктні рішення потребують корегувань, а відповідно – додаткових фінансових витрат.

При цьому, зазначили в ДАСУ, понад 81 млн грн було скеровано на зведення дитячого садка №536 на вулиці Бахмацька, 35, будівництво якого завершилося в 2021 році, проте заклад два роки не вводився в експлуатацію.

"Також майже 3 млн грн було витрачено на охорону та утримання будівель, які не використовуються в освітньому процесі. Натомість не було вжито достатніх заходів, які б дозволили збільшити доходи навчальних закладів від оренди майна, що вилилося у недоотримання понад 6 млн грн", – додали аудитори.

У ДАСУ наголошують, що за результатами аудиту надали рекомендації для виправлення виявлених недоліків, а також поінформували правоохоронні органи про результати контрольного заходу.

Як повідомлялося, за результатами перевірок у 2023 році Державній аудиторській службі вдалося попередити бюджетні фінансові втрати майже на 20 млрд грн.

фото: facebook.com/gbkyiv

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь