Фракція «УДАР» звернулася до СБУ через поширення недостовірної інформації про станції метро

Фракція «УДАР» звернулася до СБУ через поширення недостовірної інформації про станції метро 28.02.2024 13:57 Укрінформ Фракція партії «УДАР Віталія Кличка» в Київраді звернулася до СБУ щодо поширення недостовірної та маніпулятивної інформації про стан станцій метрополітену.

Про це повідомляє пресслужба КМДА, передає Укрінформ.

«Поширення недостовірної та маніпулятивної інформації щодо нібито загрози підтоплення станцій метро «синьої» лінії у зв’язку з підняттям рівня ґрунтових вод зменшує рівень довіри до Київського метрополітену як надійного цілодобового укриття та безпечного транспорту. Крім того, інформація щодо нібито зриву строків виконання відновлювальних робіт біля станції метро «Деміївська» через нібито зупинку робіт у вихідні дні створює напружений стан у суспільстві. Такі маніпуляції надалі можуть призвести до збурення суспільства в умовах правового режиму воєнного стану, а також можуть бути використані державою-агресором для підривної діяльності проти України», – йдеться у зверненні.

Депутати фракції просять СБУ перевірити мотиви поширення депутатом Київради Андрієм Вітренком інформації щодо роботи столичного метрополітену.

«Заяви про загрозу підтоплення станцій метро необґрунтовані, оскільки Андрій Вітренко не є експертом і фахівцем у питаннях цивільного захисту, транспорту, метрополітену чи утримання та обслуговування об’єктів критичної інфраструктури. Водночас подібні заяви створюють у мешканців помилкове ставлення щодо нібито аварійного стану тунельних споруд і станційних комплексів метрополітену, а також щодо неможливості забезпечення метрополітеном укриття населення під час повітряної тривоги», – вважають депутати.

Зазначається, що за даними КП «Київський метрополітен», через масове поширення недостовірної інформації щодо нібито аварійного стану тунельних перегонів зменшилася кількість людей, які використовують підземні станції як укриття.

Підприємство наголошує, що столична підземка облаштована необхідними технологічними інженерними системами, зокрема щодо відкачування ґрунтових, атмосферних і виробничих стічних вод від споруд метрополітену в міську водостічну мережу.

«Уся вода, що надходить до споруд, через спеціальні водовідвідні мережі відкачується насосними агрегатами. Фахівці підприємства щоденно контролюють дебіт води, а також регулярно проводять огляд, обслуговування та утримання інженерних систем і насосного обладнання для забезпечення їхньої безперебійної роботи», – запевняють у компанії.

У КП «Київський метрополітен» також зауважили, що не отримували від Вітренка запитів або звернень щодо загрози затоплення станцій і тунелів метрополітену, можливості закриття функціонуючих станцій, неготовності метрополітену до весняних паводків, графіка робіт підрядною організацією виконання аварійно-відновлювальних робіт тунельного перегону між станціями «Либідська» та «Деміївська».

«А отже, і не надавали жодної інформації, на основі якої можна було б робити якісь висновки та передбачення», – додали на підприємстві.

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня столична влада оголосила про припинення руху поїздів на відрізку між станціями «Либідська» і «Деміївська» Оболонсько-Теремківської лінії метро у зв'язку із підтопленням тунелю на вказаній ділянці.

Попередньо встановлено, що підтоплення відбулося через розгерметизацію тунелю. За цим фактом прокуратура розпочала досудове розслідування.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення, згідно з яким зачинені станції та вестибюлі «синьої» гілки Київського метрополітену дозволено використовувати як укриття під час повітряної тривоги.

Метро СБУ Удар Підтоплення

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь