Києво-Печерська лавра отримала в постійне користування дві земельні ділянки

Києво-Печерська лавра отримала в постійне користування дві земельні ділянки 08.02.2024 17:00 Укрінформ Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав у постійне користування земельні ділянки для експлуатації й обслуговування об’єктів на вулиці Лаврській, 9.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України з посиланням на відповідне рішення Київської міської ради, передає Укрінформ.

Так, ідеться про ділянки орієнтовними площами 31,76 і 0,15 гектарів у Печерському районі Києва.

Як зауважили у МКІП, понад 30 років земля, де розташовані памʼятки національного та світового значення, не була оформлена відповідно до законів України. Києво-Печерська лавра зазнала серйозних втрат, зокрема, через незаконну забудову й нецільове використання земель.

Спроб відвести земельні ділянки заповіднику було декілька, проте до затвердження проєкту землеустрою справа не доходила.

«Нарешті такий проєкт розробили. Відтак Київська міська рада своїм рішенням завершила тривалий процес впорядкування земельної документації Заповідника. Наразі пам’ятка культурної спадщини, що занесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, буде більш захищеною», – зазначили в міністерстві.

Як повідомляв Укрінформ, у Нижній лаврі під контроль заповідника повернули 13 об'єктів.

Земля Київська Лавра МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь