МОЗ через зростання кількості скарг починає перевірку ВЛК у Києві – Ляшко

МОЗ через зростання кількості скарг починає перевірку ВЛК у Києві – Ляшко 04.03.2024 16:35 Укрінформ Міністерство охорони здоров'я створює робочу групу для перевірки роботи військово-лікарських комісій у Києві.

Про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

"Розпочинаємо перевірку ВЛК в місті Києві. Підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки. Таке рішення викликане збільшенням кількості скарг, які ми отримуємо останнім часом", – зазначив Ляшко.

За його словами, більшість скарг стосується "базових речей, які можна оперативно виправити". Це, зокрема, недотримання електронної черги, відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, неоптимізовані маршрути.

"З цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей", – наголосив міністр.

Він нагадав, що для пришвидшення проходження ВЛК у 2023 році було запроваджено окремий пакет Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобовязаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками.

Однак, зауважив міністр, досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Крім того, проблему становить і корупційна складова, додав Ляшко.

"Питань багато. Не на всі саме МОЗ має безпосередні важелі впливу, але зі свого боку ми будемо всіляко сприяти тому, аби всі без винятку працювали у правовому полі. Для цього співпрацюємо з правоохоронцями. Для цього ведемо діалог з військовими адміністраціями… Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів", – заявив міністр.

Згідно з оприлюдненою ним фотокопією наказу, робоча група має забезпечити перевірку організації медоглядів та діяльності позаштатних ВЛК при центрах комплектування у Києві до 11 березня.

Як повідомлялося, працівники поліції перевіряють довідки військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби, вже близько 1200 таких документів скасовані.

Ляшко МОЗ ВЛК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь