Організація «Україна Інкогніта» допоможе оцифрувати культурну спадщину Києва

Організація «Україна Інкогніта» допоможе оцифрувати культурну спадщину Києва 27.02.2024 18:08 Укрінформ Громадська організація «Україна Інкогніта» допоможе оцифрувати об’єкти культурної спадщини столиці.

Відповідний меморандум про співпрацю підписав Департамент охорони культурної спадщини КМДА з громадською організацією «Україна Інкогніта», передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМДА.

«Громадська організація «Україна Інкогніта» збирає дані про історичні пам’ятки України вже не перший рік. Нині вони готові взяти на себе оцифрування об’єктів культурної спадщини і на території Києва. Тобто ми матимемо цифрові копії – тривимірні моделі об’єктів наших пам’яток. В умовах війни, коли ворог руйнує цивільну інфраструктуру, нерідко під обстріли потрапляють і пам’ятки нашої історії та архітектури», – сказала директорка департаменту Марина Соловйова

На її переконання, така співпраця допоможе щонайменше не втратити зруйноване. Крім того, Соловйова зазначила, що оцифрування об’єктів розширить можливості розвитку туристичного потенціалу столиці.

За її словами, ця ініціатива – одна із пріоритетних у роботі Департаменту охорони культурної спадщини та з боку міста потребує суто організаційного сприяння.

Очільниця департаменту навела приклад, що завдяки збереженим численним цифровим даним ведуться роботи з відновлення Собору Паризької Богоматері після пожежі навесні 2019 року. На основі цих даних вирішуються питання від великих будівельних задач до оздоблення інтер’єру дрібними елементами.

В Україні такий метод також поширений і використовується дедалі більше з початку повномасштабної війни.

Як повідомляв Укрінформ, станом на кінець минулого року внаслідок російської агресії в Україні було зруйновано або пошкоджено 863 об’єкти культурної спадщини.

Фото: Україна Інкогніта

Історія Культурна спадщина Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь