Під руїнами художньої академії імені Бойчука залишилися дипломні роботи студентів – ректорка

Під руїнами художньої академії імені Бойчука залишилися дипломні роботи студентів – ректорка 10.04.2024 19:14 Укрінформ Частина Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука, що постраждала від російського ракетного обстрілу 25 березня, майже зруйнована.

Про це Українському Радіо розповіла ректорка закладу Олена Осадча, передає Укрінформ.

«Частина, там де була спортивна зала, кафедра станково-монументального живопису майже зруйновані. Але переважна кількість усіх навчальних і лекційних аудиторій у задовільному стані. Першочергово нам потрібно встановити склопакети, відремонтувати пошкоджені вікна. Ми не забивали їх фанерою, адже це додаткові зайві кошти. Наші випускники долучилися, вже зібрали певну суму грошей, яку ми спрямовуємо на відновлення, на ремонт цих вікон. І частину грошей надійшла від різних благодійних фондів. Є переговори з фірмами, які будуть це робити, є кошториси, найближчим часом ці переговори будуть продовжені», – сказала Осадча.

Вона додала, що з цього тижня розпочато навчання в звичному для закладу форматі – це змішана форма, оскільки укриття передбачене для 300 студентів, а навчається 735 студентів.

Не постраждала будівля дизайну, майстерні в гуртожитку, керамічні майстерні, частково аудиторії і майстерні в навчальному корпусі, уточнила Осадча.

Вона додала, що в зруйнованих майстернях і аудиторіях залишилися матеріали студентів. «І частина дипломних робіт ще перебуває під завалами, і ми маємо надію, що ми зможемо бодай частину врятувати. Виникає питання, чи потрібно нам реставрувати ці роботи, адже це є свідченням культурного геноциду проти України з боку Росії», – сказала Осадча.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві внаслідок російського ракетного обстрілу 25 березня було зруйновано частину будівлі Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. Зокрема було розбито спортивну залу, конгрес-хол та виставковий центр. Також суттєвих пошкоджень зазнали приміщення кафедр та авдиторії закладу.

Обстріл Мистецтво Студент Університет

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь