Прокуратура Києва вимагає укласти охоронний договір на будинок-пам’ятку по вулиці Сагайдачного

Прокуратура Києва вимагає укласти охоронний договір на будинок-пам’ятку по вулиці Сагайдачного 19.12.2023 16:11 Укрінформ Столична прокуратура через суд вимагає від власника укласти охоронний договір на будинок-пам’ятку по вулиці Петра Сагайдачного, який є частиною старовинної садиби Балабух.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська прокуратура.

“Подільська окружна прокуратура Києва в судовому порядку вимагає від фізичної особи укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини національного значення – “Жилий будинок XVIII-XIX ст.”, розташований на вул. Петра Сагайдачного, 27 (літ. Б) у Подільському районі столиці”, – ідеться у повідомленні.

Вказаний будинок є частиною садиби Балабух, історія якої відома з кінця 18 сторіччя та пов'язана з впливовою на той час родиною кондитерів. Будинок занесений до переліку пам’яток архітектури національного значення.

У спорудах садиби Балабух містилися: фабрика з виготовлення сухого варення, магазин з його продажу та житло власників ділянки. Після пожежі 1811 року на Подолі й перепланування вулиць будинок опинився у глибині подвір'я, переорієнтованого на заново прокладену вулицю Олександрівську. З придбанням садиби сім’єю Балабух будинок перетворили на флігель.

Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей об’єкт має беззаперечну культурну цінність.

“Проте, власник будівлі понад 13 років ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об’єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством та потенційно ставить його під загрозу руйнування або знищення”, – зазначили у прокуратурі.

За таких обставин Подільська окружна прокуратура Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини.

Як повідомлялося, у серпні в Подільському районі столиці забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ сторіччя. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Фото: relax.ua

Культурна спадщина Пам'ятка Прокуратура Суд Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь